Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Bez Hernándeza i z zagrożonym Râpą

 

W 8. kolejce LOTTO Ekstraklasy piłkarze Wisły Płock i Cracovii obejrzeli łącznie cztery żółte kartki. Jedną z nich obejrzał Jakub Łukowski, a trzy gracze gospodarzy sobotniego spotkania (22 września, godz. 15:30): Javi Hernández, Cornel Râpă oraz Michal Sipľak.

Kartka, którą sędzia Tomasz Musiał pokazał wracającemu za akcją i popełniającemu faul taktyczny Jakubowi Łukowskiemu nie poniosła za sobą większych konsekwencji. Była po prostu 16 żółtą kartką, jaką w sezonie 2018/2018 ukarany został zawodnik Wisły Płock. Dotychczas nikt w drużynie Dariusza Dźwigały z tego powodu nie musiał pauzować.

Inaczej wygląda sytuacja w zespole Michała Probierza, w którym po 6. serii gier zawieszony na dwa występy przez komisję ligi za czerwoną kartkę został Marcin Budziński. Teraz pomocnik będzie już do dyspozycji trenera Probierza, który dwa ostatnie spotkania Pasów również oglądał z trybun. Tym razem szkoleniowiec nie będzie mógł jednak skorzystać z Hernándeza, który jako jeden z czterech graczy Cracovii w obecnych rozgrywkach wpisał się na listę strzelców. Kolejny Râpă - dołączył natomiast do grona zagrożonych, a w sumie krakowianie do tej pory uzbierali 19 "żółtek".

 

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:
- po czwartym napomnieniu - 1 mecz
- po ósmym napomnieniu - 1 mecz,
- po dwunastym napomnieniu - 2 mecze,
- przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) - 2 mecze.

 

ZAGROŻONY:

- Cornel Râpă (Cracovia) - 3 żółte kartki.

 

ZAWIESZONY: 

- Javi Hernández (Cracovia) - 4 żółte kartki.

 

 

 

FOT. JAKUB GRUCA / 400mm.pl





ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni