Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Drugi zespół w połowie drogi

 

W grupie północnej mazowieckiej IV ligi jesienna rywalizacja była bardziej wyrównana niż po południowej stronie. Tam ze sporą przewagą stawce przewodzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a u nas na szczycie póki co zasiada Huragan Wołomin. Na lidera mocno naciska grupa pościgowa, w której znajduje się także Wisła II Płock.

Od 2010 roku drugi zespół Nafciarzy nieprzerwanie występuje na piątym poziomie rozgrywkowym i za każdym razem kończył sezon w górnej połowie tabeli. Po połowie tej kampanii Wiślacy z 23 punktami na koncie i siedmioma oczkami straty do podium. Tam po rundzie jesiennej zasiadają Ożarowianka Ożarów Mazowiecki i Ząbkovia Ząbki oraz Huragan Wołomin.

Co ciekawe Młoda Wisła w minionym półroczu zdecydowanie lepiej punktowała u siebie. 18 punktów wywalczonych w Płocku w meczach z: Drukarzem Warszawa (4:1), Hutnikiem Warszawa (1:0), Koroną Ostrołęka (3:1), Wkrą Żuromin (2:1), Mławianką Mława (4:1), Mazovią Mińsk Mazowiecki (2:2), MKS Ciechanów (0:0) oraz Ożarowianką (0:0) stanowi blisko 80 procent dorobku punktowego i daje bilans 5 zwycięstw i 3 remisy (bramki 16:6). Dla odmiany na wyjeździe "dwójka" ugrała pięć punktów, w spotkaniach z Kasztelanem Sierpc (5:1), MKS Przasnysz (0:0) oraz Drukarzem (1:1). 

 

WISŁA II PŁOCK W SEZONIE 2018/2019 (PO 16. KOLEJKACH)

6 zwycięstw - 5 remisów - 5 porażek, bramki 25:20

DOM

5 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek, bramki 16:6

WYJAZD

1 zwycięstwo, 2 remisy, 5 porażek, bramki 9:14

 

Zawodnicy Adama Majewskiego i Artura Serockiego imponowali szczególnie w spotkaniach rozgrywanych na bocznym boisku Stadionu im. Kazimierza Górskiego czy też Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego, gdzie do dziś pozostają niepokonani od 15 kwietnia! Jeszcze w poprzednich rozgrywkach Nafciarze nie przegrali czterech ostatnich domowych spotkań z Bugiem Wyszków (7:0), KS Łomianki (2:0), Huraganem Wołomin (2:1) oraz MKS Przasnysz (3:0), a jesienią sezonu 2018/2019 jedynie wydłużyli tę serię bez porażki do 12. pojedynków!

W rundzie jesiennej najbardziej bramkostrzelny był Oskar Zawada z 5. trafieniami na koncie, który wyprzedza Patryka Szczepańskiego, Patryka Wieliczkę oraz Fabiana Hiszpańskiego o dwa gole. W sumie Młoda Wisła 25 razy cieszyła się ze zdobyczy bramkowej, a na listę strzelców łącznie wpisało się 11 zawodników. Wśród nich poza Zawadą, Szczepańskim, Wieliczką oraz Hiszpańskim byli także Emil Szostak, Filip Januszczak, Oliwer Osmański i Michał Sadowski, a także piłkarze na co dzień trenujący z pierwszą drużyną: Karol Angielski i Caló Oliveira, a także autor samobója Jakub Rogowski z Mławianki Mława. 

 

STRZELCY

5 - Oskar Zawada

3 - Patryk Szczepański, Patryk Wieliczko, Fabian Hiszpański

2 - Karol Angielski, Emil Szostak, Caló Oliveira, Filip Januszczak

1 - Oliwer Osmański, Michał Sadowski, Jakub Rogowski (samobój)

 

*****

 

Osobny akapit trzeba poświęcić grze rezerw w Pucharze Polski na szczebli Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w którym nasz drugi zespół rozegrał cztery dodatkowe spotkania z Wichrem Cieszewo, Zrywem Bielsk, Mazurem Gostynin oraz Kasztelanem Sierpc. Po dwuletniej przerwie Puchar wrócił do Płocka, po skromnej wygranej w finale z beniaminkiem grupy północnej IV ligi Kasztelanem Sierpc 1:0.

Na listę strzelców wpisał się wówczas Piotr Majchrzak, a w poprzednich meczach z Wichrem, Zrywem i  Mazurem niebiesko-biało-niebiescy zanotowali następujące wyniki 2:0, 5:1 i znów 2:0, a bramki zdobywali: Szostak, Sadowski, Hiszpański, Januszczak, Kamil Dąbrowski, Krystian Białas (dwie), Wieliczko oraz Adrian Szczutowski. Zwycięstwo w najważniejszej potyczce poza odzyskaniem trofeum zapewniło Nafciarzom wiosenną grę w rozgrywkach pucharowych na szczeblu wojewódzkim.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni