Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


IV liga: Przegrana na koniec sezonu

 

W ostatnim meczu sezonu 2018/2019 Wisła II Płock rywalizowała na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego z KS Łomianki. Ostatecznie to goście okazali się lepsi o jedno trafienie z rzutu karnego autorstwa Karola Szeligi.

Od pierwszego gwizdka sędziego Mateusza Jendy z Warszawy to gospodarze starali się narzucić rywalom swój styl gry, oparty na budowaniu akcji poprzez atak pozycyjny. To wiązało się jednak z niemałym ryzykiem, głównie ze względu na założenia przyjezdnych. Zawodnicy KS Łomianki na początku spotkania nastawili się na kontrataki i w 7. oraz 12. minucie dwukrotnie przed szansą pokonania Adriana Tokarskiego stanął Wojciech Kalinowski. Najpierw jednak strzelił nieznacznie obok słupka, a następnie w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. 

Z biegiem czasu mecz stał się bardziej wyrównany i przewaga Nafciarzy stopniała i w dalszym ciągu nie przekładała się na akcje ofensywne, ponieważ goście w obronie prezentowali się solidnie, a gdy faulowali naszych graczy robili to blisko koła środkowego, aby zminimalizować zagrożenie. Dalekie zagrania w boczne sektory za linię obrony w końcu przyniosły efekt w 23. minucie, gdy przed szansą na otwarcie wyniku stanął Patryk Szczepański, ale Paweł Błesznowski z trudem zdołał powstrzymać uderzenie z ostrego kąta. Chwilę wcześniej lewą flanką przedarł się z kolei drugi z naszych atakujących Adrian Szczutowski, lecz strzelił zbyt lekko, aby zaskoczyć kapitana przeciwników. Tak samo jak Kamil Cistowski w 29. minucie, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Ostrowskiego.

Niewiele potem bardzo blisko wpisania się na listę strzelców był Emil Szostak, który otrzymał świetne podanie z głębi pola od Krystiana Ogrodowskiego. Niestety po wymanewrowaniu jednego z obrońców zmarnował swoją okazję i posłał futbolówkę obok słupka. W ostatnim kwadransie pierwszej części wiślacy ponownie przejęli inicjatywę i mimo licznych prób dośrodkowań w pole karne KS Łomianki do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obie drużyny spuściły z tonu, choć gości na prowadzenie próbował wyprowadzić Szymon Kołosowski. Miało to miejsce w 48. minucie, gdy zawodnik rywali główkując przestrzelił. W 60. minucie mocno z woleja uderzył zaś Szczepański, ale Błesznowski tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Długo zanosiło się na to, że środowego popołudnia nie obejrzymy goli. W 79. minucie po akcji Kalinowskiego piłkę ręką w naszym polu karnym zatrzymał jednak Przemysław Lisiecki, za co arbiter podyktował "jedenastkę". Pewnym egzekutorem okazał się Karol Szeliga i na niewiele ponad 10. minut przed końcem to zespół Huberta Błaszczaka objął prowadzenie. Wszystkie próby odrobienia strat nie powiodły się, a najbliżej szczęścia w 89. minucie był Szczepański, który przegrał starcie oko w oko z Błesznowskim. 

 

 

Wisła II Płock - KS Łomianki 0:1 (0:0)

0:1 - Karol Szeliga 79' (karny)

 

Wisła II Płock: 87. Adrian Tokarski - 3. Kacper Kucharski (46, 99. Krzysztof Hondzyński), 5. Mateusz Ostrowski (84, 19. Bartosz Zieliński), 6. Krystian Ogrodowski (67, 24. Kacper Szczudliński), 11. Patryk Szczepański, 15. Piotr Majchrzak (73, 14. Kamil Dąbrowski), 16. Błażej Tomaszewski, 17. Adrian Szczutowski (46, 97. Patryk Leszczyński), 21. Kamil Cistowski, 23. Emil Szostak (C) (58, 18. Aleksander Pawlak), 98. Przemysław Lisiecki.

KS Łomianki (skład wyjściowy): 19. Paweł Błesznowski (C) - 6. Szymon Kołosowski (73, 16. Jan Pobocha), 7. Mateusz Siemiątkowski, 9. Adrian Stępień, 11. Łukasz Stanisławski, 13. Karol Szeliga, 15. Sławomir Truszczyński, 17. Bartłomiej Bochenek, 22. Wojciech Kalinowski (90, 8. Hubert Błaszczak), 24. Aaron Majczyna, 93. Hayk Avanesyan.

 

Żółte kartki: Szczepański, Hondzyński - Pobocha, Majczyna.

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni