Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Jak w czerwcu radzili sobie kadrowicze?

 

Pierwsze punkty w kwalifikacjach do UEFA EURO 2020 Gruzji i Litwy oraz wygrana na inaugurację eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 litewskiej młodzieżówki to największe pozytywy z czerwcowych poczynań przedstawicieli Wisły Płock w drużynach narodowych.

Jako pierwszy szansę zaprezentowania się podczas reprezentacyjnej przerwy otrzymał Titas Milasius. 18-letni skrzydłowy, który sezon 2018/2019 spędził w Escoli Varsovia Warszawa (rundę wiosenną na wypożyczeniu z Wisły Płock), wystąpił w obu spotkaniach kadry Litwy do lat 21, która udanie zainaugurowała zmagania w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy i pokonała na wyjeździe San Marino 3:0. Ich pozostałymi rywalami w grupie D są: Grecja, Czechy, Chorwacja oraz Szkocja, więc tak łatwo jak w Serravalle prawdopodobnie już nie będzie. W drugim z meczów zespół Donatasa Venceviciusa uległ natomiast rówieśnikom z Łotwy 0:2, ale była to jedynie towarzyska potyczka, z której szkoleniowiec będzie miał sporo materiału do analizy. 

Pierwotnie do reprezentacji Litwy U-21 powołany został także drugi z naszych zawodników, wypożyczony z FK Trakai Justianas Marazas, lecz ostatecznie został on przesunięty do pierwszej kadry. Inaczej niż w przypadku Milasiusa (7 występów w U-21) jego rówieśnik Marazas nie poprawił swojego licznika występów w barwach Litwy i z ławki rezerwowych obserwował poczynania kolegów w starciu z Luksemburgiem (1:1), które dało Litwinom pierwszy punkt w kwalifikacjach do UEFA EURO 2020. W drugim z pojedynków z Serbią (1:4) na wyjeździe Justinasa nie było już w kadrze meczowej. Warto wspomnieć, że nasi wschodni sąsiedzi w grupie B rywalizują również z Ukrainą i Portugalią, dlatego też o jakąkolwiek zdobycz nie jest łatwo.

32 występ w reprezentacji Gruzji, w tym już 14 jako piłkarz naszego klubu, zanotował niedawno Giorgi Merebashvili. Doświadczony skrzydłowy Nafciarzy zagrał w pierwszym z czerwcowych spotkań kadry Vladimira Weissa z Gibraltarem, który zakończył się wynikiem 3:0 i zapewnił Gruzinom pierwszą pełną pulę w eliminacjach do Mistrzostw Starego Kontynentu. W drugiej z konfrontacji Mereba był zmiennikiem i nie pojawił się na murawie, a jego drużyna przegrała w Kopenhadze z Danią aż 1:5 i ma już na koncie rywalizację ze wszystkimi przeciwnikami w grupie D, ponieważ wcześniej przegrała z Irlandią (0:1) i Szwajcarią (0:2).

 

*****

 

GRUZJA - GIORGI MEREBASHVILI

- 72. minuty w meczu z Gibraltarem (3:0)

- na ławce w meczu z Danią (1:5)

 

LITWA - JUSTINAS MARAZAS

- na ławce w meczu z Luksemburgiem (1:1)

- poza kadrą na mecz z Serbią (1:4)

 

LITWA U-21 - TITAS MILASIUS

- 17. minut w meczu z San Marino U-21 (3:0)

- 19. minut w meczu z Łotwą U-21 (0:2)

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni