Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Jak we wrześniu radzili sobie kadrowicze?

 

Zgodne z planem rozpoczęcie eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 przez młodzieżową reprezentację Polski oraz dwa kolejne mecze litewskiej kadry do lat 21, w których od początku zagrał Titas Milasius, to niewątpliwie pozytywy z wrześniowych poczynań przedstawicieli Wisły Płock w drużynach narodowych.

Jako pierwszy szansę zaprezentowania się podczas pierwszej w sezonie 2019/2020 reprezentacyjnej przerwy otrzymał Maciej Ambrosiewicz. 21-letni środkowy pomocnik pozyskany niedawno przez nas z Górnika Zabrze wystąpił w obu spotkaniach "nowej" młodzieżówki Czesława Michniewicza, która udanie rozpoczęła rozpoczęła rywalizację w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy i pokonała na wyjeździe Łotwę (1:0) oraz Estonię w Białymstoku (4:0).

W pierwszym z meczów nasz zawodnik przebywał na boisku pełne 90. minut, a w drugim pojawił się na murawie w 69. minucie, gdy zmienił Daniela Ściślaka. Niewiele później Ambrosiewicz dalekim przerzutem piłki na prawe skrzydło zainicjował akcję, która zakończyła się trzecią bramką Polaków. Polaków, którzy dzięki dwóm zwycięstwom zostali liderem grupy 5 eliminacji do MME, w której poza Łotwą i Estonią grają również Rosja, Serbia i Bułgaria.

Z Czechami i Grecją, a także Szkocją, Chorwają oraz San Marino w grupie 4 tych samych kwalifikacji o awans na młodzieżowe Euro rywalizują młodzi Litwini, gdzie miejsce w podstawowym składzie wywalczył sobie Titas Milasius. Po wygranej w 1. kolejce z San Marino na wyjeździe we wrześniu zespół Donatasa Venceviciusa gościł w Czeskich Budziejowicach i Kallithéi, w których mierzył się odpowiednio z Czechami i Grecją.

W przeciwieństwie do Polaków Litwini nie tylko nie zdołali ugrać w tych konfrontacjach nawet punktu, ale też nie strzelili gola. To sprawiło, że dwukrotnie musieli uznać wyższość gospodarzy. Skrzydłowy Nafciarzy w obu spotkaniach zagrał od pierwszej minuty, najpierw rozgrywając całe zawody, a następnie został zmieniony tuż przed końem przez Sergeja Amirziana. Tym sposobem zanotował już 9 występów w młodzieżówce.

 

*****

 

POLSKA U-21 - MACIEJ AMBROSIEWICZ

- 90. minut w meczu z Łotwą (1:0)

- 22. minuty w meczu z Estonią (4:0)

 

LITWA U-21 - TITAS MILASIUS

- 90. minut z Czechami (0:2)

- 85. minut z Grecją (0:1)

 

 

 

FOT. MACIEJ GILEWSKI / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni