Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Nafciarz gościł w Muzeum Mazowieckim

 

15 lutego w Muzeum Mazowieckim w Płocku odbył się wernisaż jedynej w swoim rodzaju wystawy przygotowanej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W piątkowe popołudnie w siedzibie Muzeum Mazowieckiego przy ul. Tumskiej 8 odbył się uroczysty wernisaż wystawy "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej". W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli z "Nafciarzem" na czele.

Wystawa to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników sportu i to nie tylko tego płockiego. Zwiedzający mogli i cały czas mogą jeszcze obejrzeć kolekcję 100. strojów sportowych byłych i obecnych reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach sportowych. Na wystawie nie mogło zabraknąć wiślackich akcentów, a więc reprezentacyjnych koszulek naszych byłych zawodników: Marka Rzepki, Artura Wyczałkowskiego, Dariusza Gęsiora, Ireneusza Jelenia, Adriana Mierzejewskiego, Sebastiana Mili, Wojciecha Łobodzińskiego, Jacka Góralskiego, Arkadiusza Recy czy Damiana Szymańskiego oraz klubowego sztandaru.

Zbiory Zbigniewa Pawłowskiego - autora chociażby monografii "Duma Mazowsza. 65 lat Wisły Płock" można również podziwiać w jego najnowszej publikacji mającej ten sam tytuł, co wystawa - "Z orłem na chwałę Rzeczpospolitej. Sto koszulek i bluz reprezentantów Polski na jubileusz Niepodległej".

Wystawę z kolei będzie można oglądać w siedzibie Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Tumskiej 8 do 20 lutego.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni