Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Nowy trener w SSM Wisła Płock

 

Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock może się pochwalić nowym transferem - przy rocznikach 2001 i 2003 będzie od tego sezonu pomagał trener Paweł Kowalski. 29-latek pracował w minionych rozgrywkach z 14-latkami Mazura Gostynin, z którymi awansował do Ligi Wojewódzkiej, co było jednym z ważniejszych czynników decydujących o jego zatrudnieniu.

Pochodzący z Gostynina szkoleniowiec to także były piłkarz Mazura, gdzie przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe aż do drużyny seniorów, natomiast m.in. z powodu zerwania więzadeł krzyżowych dość szybko zakończył swoją karierę zawodniczą; był to jednocześnie przyczynek do rozpoczęcia nowej - trenerskiej.

- Zaczynałem kilka lat temu jako asystent w sztabie szkoleniowym I drużyny Mazura - wspomina Kowalski. - Jednocześnie zacząłem starania o uprawnienia, które pozwoliłyby mi się piąć po kolejnych szczeblach trenerskiego fachu. Jak wszystko dobrze pójdzie, w styczniu przyszłego roku odbiorę licencję UEFA A, dzięki czemu będę mógł, nie licząc piłki seniorskiej, m.in. samodzielnie prowadzić zespół w Centralnej Lidze Juniorów, o którą walczą młodzieżowe ekipy SSM Wisły.

Kowalski pracował w Mazurze aż do tego roku, gdzie poza opiekowaniem się zawodnikami z rocznika 2005 był też asystentem byłego już I szkoleniowca gostynian Artura Kapeli.

- To od niego nauczyłem się jak do tej pory najwięcej i myślę, że będzie to procentowało także w czasie mojego pobytu w Wiśle. Cieszę się, że będę miał okazję zajmować się właśnie 16- i 18-latkami, bo choć moją pracę zaczynałem od młodszych grup wiekowych, to najlepiej czuję się właśnie wśród tych nieco starszych graczy - kończy Kowalski.

Wiślacy z rocznika 2003 rozpoczną tegoroczne rozgrywki w weekend 17-18 sierpnia, natomiast ich starsi koledzy po raz pierwszy wybiegną na boisko 21 sierpnia.

 

 

 

Michał Michalak

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni