Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Październikowy rozkład jazdy Wiślackich reprezentantów
 

We wtorek 9 października po krótkiej, dwudniowej przerwie  do treningów powrócili piłkarze Wisły Płock. W grupie rozpoczynającej przygotowania do meczu 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (niedziela, 21 października, godz. 15:30) brakowało trzech zawodników, którzy najbliższe dni spędzą na zgrupowaniach reprezentacji. Kiedy mają oni szansę na występ w drużynach narodowych?

Już w czwartek 11 października kolejne mecze w Lidze Narodów rozegrają reprezentacje Polski oraz Gruzji. Biało-czerwoni z
selekcjonerem Jerzym Brzęczkiem na ławce trenerskiej najpierw zmierzą się z Portugalią, a później także z Włochami. Oba spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godzinie 20:45. Pierwszy z nich 11, a drugi 14 października. 

Po debiucie z Włochami i występie przeciwko Irlandii w towarzyskiej potyczce, reprezentacyjną koszulkę po raz trzeci ma szansę założyć jeden z kapitanów naszej drużyny - Damian Szymański. Nie można przy tym zapomnieć, że w gronie powołanych znaleźli się również dwaj ex-Nafciarze: Arkadiusz Reca i Jacek Góralski, za których, tak jak i całą kadrę mocno trzymamy kciuki!

Dwa dni po Polakach swój trzeci mecz w LN odnotują Gruzini. Zawodnicy prowadzeni przez słowackiego selekcjonera Vladimíra Weissa, dzięki wygranym z: Kazachstanem (2:0) i Łotwą (1:0), po dwóch kolejkach są liderami grupy 1 dywizji D. Teraz przed Giorgim Merebashvilim i jego kolegami następne ważne starcia z Andorą w Tbilisi (sobota, 13 października, godz. 18:00) i rewanż z Łotwą w Rydze (wtorek, 16 października, godz. 20:45). Występ w jednym z tych pojedynków sprawi, że Mereba zagra w drużynie narodowej po raz 30, w tym 12 raz jako piłkarz Wisły Płock.

Kolejnym wyróżnieniem, który najbliższe dni spędzi na zgrupowaniu reprezentacji jest nasz młody bramkarz Marcel Zapytowski. 17-latek pierwszy raz został przez trenera Wojciecha Tomaszewskiego wezwany na konsultację szkoleniową kadry Polski U-18, która w terminie 8-14 października odbędzie się w Centrum Piłkarskim "Ptak" w Gutowie Małym. 

 

*****

 

PAŹDZIERNIKOWY ROZKŁAD JAZDY WIŚLACKICH REPREZENTANTÓW

CZWARTEK - 11 PAŹDZIERNIKA
- godz. 20:45 - Polska - Portugalia, Chorzów

SOBOTA - 13 PAŹDZIERNIKA
- godz.18:00 - Gruzja - Andora, Tbilisi

NIEDZIELA - 14 PAŹDZIERNIKA
- godz. 20:45 - Polska - Włochy, Chorzów

WTOREK - 16 PAŹDZIERNIKA
- godz. 20:45 - Łotwa - Gruzja, Ryga

 

 

 

Fot. Georgian Football Federation

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni