Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Pięć debiutów

 

Pierwsze spotkanie sezonu za każdym razem przynosi występy pozyskanych latem zawodników. Do tej pory w przerwie między rozgrywkami nasze szeregi wzmocniło ośmiu nowych zawodników, a trzech kolejnych wróciło z wypożyczeń. Co więcej na ławce trenerskiej Nafciarzy w oficjalnym meczu zasiedli nowi członkowie sztabu szkoleniowego: trener bramkarz Mariusz Mucharski i trener przygotowania fizycznego Mateusz Oszust, a drużynę w zastępstwie za trenera Leszka Ojrzyńskiego poprowadził jego asystent Patryk Kniat.

W obowiązującej od sezonu 2019/2020 meczowej dwudziestce na spotkanie z Górnikiem Zabrze znalazło się miejsce dla łącznie ośmiu naszych nowych piłkarzy. W tym gronie byli Ci, którzy zaczęli pojedynek od początku, a więc trzej defensorzy Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik i Michał Marcjanik. Dla każdego z nich był to debiut w Wiśle Płock, ale nie w ekstraklasie, w której w sumie uzbierali ponad 500 występów! Dla grającego z numerem 25 Rzeźniczaka był to 286 mecz w najwyższej lidze w Polsce, dla oznaczonego "7" Tomasika jubileuszowy 150, a dla biegającego z "3" na plecach Marcjanika - 66. Całą trójka przebywała na boisku pełne 90. minut.

 

Jakub Rzeźniczak

Piotr Tomasik

Michał Marcjanik

 

Dwóch kolejnych nowych graczy pojawiło się na murawie po przerwie. Pierwszym rezerwowym, który wszedł do gry, został Olaf Nowak. 21-letni napastnik swój premierowy występ w naszych barwach z pewnością może zaliczyć do udanych, a przy odrobienie lepszej skuteczności mógł nawet pokusić się o debiutanckie trafienie, gdy zaraz po wejściu na murawę w 63. minucie strzelał na bramkę Martina Chudego. Debiut na boiskach ekstraklasy zaliczył z kolei Mikołaj Kwietniewski, który w 88. minucie zastąpił Mateusza Szwocha i tym samym zapisał na swoim koncie pierwsze chwile w elicie. 

 

Olaf Nowak

Mikołaj Kwietniewski

 

Warto zaznaczyć, że dwóch wspomnianych rezerwowych posiada status młodzieżowca - w sezonie 2019/2020 PKO Ekstraklasy są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Dodatkowo na ławce zasiedli także bramkarz Jakub Wrąbel, kolejny młodzieżowiec Damian Michalski oraz 18-letni Litwin Titas Milasius. Z nowych twarzy w ekipie trenera Ojrzyńskiego w składzie na inaugurację ligi zabrakło zmagających się z urazami Jarosława Fojuta i Huberta Adamczyka, a także Macieja Spychały, którzy w swoim czasie na pewno też otrzymają szansę gry. Liczba zawodników, którzy w barwach Wisły Płock zagrali w ekstraklasie wzrosła za to z 206 na 211.

 

DEBIUTY W WIŚLE PŁOCK:

Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Piotr Tomasik, Olaf Nowak, Mikołaj Kwietniewski.

DEBIUT W EKSTRAKLASIE:

Mikołaj Kwietniewski.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni