Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Kadra meczowa na #GÓRWPŁ

 

Bez kontuzjowanego Igora Łasickiego, zawieszonego za kartki Ariela Borysiuka oraz rezerwowego bramkarza Adriana Tokarskiego Wisła Płock wyruszyła na mecz do Zabrza. W kadrze na spotkanie z Górnikiem znaleźli się natomiast zgłoszony ostatnio do rozgrywek Mateusz Kryczka, Jakub Łukowski, a także wracający po przerwie Grzegorz Kuświk.

Podobnie jak w miniony weekend we Wrocławiu w bramce Nafciarzy ponownie pojawi się Bartłomiej Żynel, którego zmiennikiem tym razem będzie Kryczka. Niezmieniane od wielu kolejek zestawienie defensywy na mecz z Górnikiem Zabrze zostanie nieco zmodyfikowane - w miejsce zmagającego się z urazem Łasickiego - obok Alana Urygi - zagra Adam Dźwigała. Na bokach obrony zagrają natomiast Jake McGing i Angel Garcia Cabezali.

W zastępstwie za zawieszonego Borysiuka w wyjściowym składzie pojawi się Giorgi Merebashvili, w związku z czym ze skrzydła na pozycję numer 10 przesunięty zostanie Mateusz Szwoch. Za nim operować będzie duet kapitan Dominik Furman - Damian Rasak, a na drugim ze skrzydeł zobaczymy imponującego ostatnio Alena Stevanovicia. Z przodu naszym najbardziej wysuniętym zawodnikiem będzie z kolei Oskar Zawada.

Na ławce rezerwowych -n poza wspominanymi Kryczką, Łukowskim i Kuświkiem - tak jak ostatnio pojawią się Bartłomiej Sielewski, Karol Angielski, Ricardinho oraz Patryk Stępiński.

 

Przypominamy, że mecz Górnik Zabrze - Wisła Płock rozpocznie się o godzinie 20:30.

 

Wisła Płock: 31. Bartłomiej Żynel - 3. Jake McGing, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 24. Ángel García Cabezali - 8. Dominik Furman (C), 6. Damian Rasak - 27. Alen Stevanović, 9. Mateusz Szwoch, 10. Giorgi Merebashvili - 16. Oskar Zawada.

Rezerwowi: 92. Mateusz Kryczka, 5. Bartłomiej Sielewski, 11. Grzegorz Kuświk, 19. Karol Angielski, 21. Ricardinho, 95. Patryk Stępiński, 96. Jakub Łukowski.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni