Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Raport z wypożyczeń. Gradecki liderem. Debiuty Zielińskiego i Szczepańskiego

 

Znicz Pruszków z Bartłomiejem Gradeckim w bramce nowym liderem II ligi, w barwach trzecioligowego beniaminka Pogoni Grodzisk Mazowiecki debiut zalicza Piotr Zieliński, a dodatkowo pierwszy występ w drużynie KP Starogard Gdański zanotował Patryk Szczepański. Jak nasi wypożyczeni Nafciarze radzili sobie w ostatniej kolejce? Zapraszamy do naszego raportu.

Bartłomiej Gradecki od początku sezonu 2019/2020 jest podstawowym młodzieżowcem Znicza Pruszków. Do tej pory wystąpił we wszystkich ośmiu ligowych spotkaniach II ligi (720 minut na boisku), w których puścił 12 bramek i raz zachował czyste konto. Za swoje występy zbiera dobre recenzje, a pruszkowianie, dzięki wyjazdowej wygranej z Olimpią Elbląg (2:1) zostali liderem tabeli z 16 punktami. Tyle samo na koncie ma druga Stal Rzeszów. 

Debiutu w bramce beniaminka pierwszej grupy III ligi w końcu doczekał się Piotr Zieliński. Nasz wychowanek dotychczas był zmiennikiem bardzo doświadczonego Sebastiana Przyrowskiego. Między słupkami stanął w spotkaniu 7. kolejki z Bronią Radom i dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki w 33. i 67. minucie. -  Trzeba przyznać że pod nieobecność Sebastiana Przyrowskiego nasz bramkarz bardzo dobrze sobie dzisiaj radził. Niestety przy obu straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia. - czytamy na oficjalnej stronie klubu pogongrodzisk.pl.

Ostatnim z naszych przedstawicieli w niższych ligach jest obecnie Patryk Szczepański, który tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego został wypożyczony do KP Starogard Gdański. Dla zawodnika, który ostatnio był kapitanem Wisły II Płock, to kolejna próba sił w wyższej lidze niż czwarta, ponieważ w przeszłości na zasadzie transferów czasowych grał już dla: Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Kotwicy Kołobrzeg i Pogoni Siedlce. W miniony weekend 20-latek zadebiutował w pojedynku z Gwardią Koszalin (3:0), gdy w 63. minucie zmienił Daniela Kraskę - przy stanie 2:0. dla gospodarzy. 

 

*****

 

II LIGA

Bartłomiej Gradecki (Znicz Pruszków) - 90. minut w meczu z Olimpią Elbląg (2:1)

 

III LIGA

Piotr Zieliński (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) - 90. minut w meczu z Bronią Radom (0:2)

Patryk Szczepański (KP Starogard Gdański) - 27. minut w meczu z Gwardią Koszalin (3:0)

 

 

 

Fot. Marcin Gołębiewski - Photografficon





ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni