Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Raport z wypożyczeń: Początek wiosny

 

W pierwszy weekend marca do gry wróciły drużyny z Nice I Ligi. Tydzień później część spotkań rozegrali trzecioligowcy. Oznacza to, że pierwsze mecze w 2018 roku mają już za sobą niektórzy zawodnicy wypożyczeni z Wisły Płock do klubów występujących na niższych poziomach rozgrywkowych.

Zimą grono wypożyczonych z Wisły powiększyło się o Mikołaja Lebedyńskiego, który udał się na wypożyczenie do Górnika Łęczna. Kilku graczy zmieniło również klubowe barwy. Adam Radwański przeszedł z Widzewa Łódź do Rakowa Częstochowa, Dawid Kieplin z Pogoni Siedlce do Lechii Tomaszów Mazowiecki, Klaudiusz Kurek z Lecha Rypin na Pelikana Łowicz, a Piotr Stępniak z Lidera Włocławek do Mazura Gostynin.

W rundzie wiosennej swoje umiejętności mogli dotychczas zaprezentować trzej gracze znajdujący się w kadrach pierwszoligowców oraz trzej z grupy I trzeciej ligi. Ostatecznie po zimowej przerwie na boiskach pojawili się jak na razie Dominik Kun z Pogoni Siedlce, który w meczach z Zagłębiem Sosnowiec (0:1) i Wigrami Suwałki (0:2) dwukrotnie pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych zastępując Grzegorza Tomasiewicza odpowiednio w 70. i 80.minucie. Szans jak dotąd nie dostali jeszcze Lebedyński i Radwański, ale zapewne jest to kwestia czasu.

Na czwartym szczeblu pierwsze spotkanie w 2018 roku rozegrano w Łowiczu, gdzie Pelikan w zaległym meczu 14. kolejki mierzył się z MKS-em Ełk i wygrał 1:0. W następnej potyczce łowiczanie przegrali z kolei na wyjeździe z Ursusem Warszawa (2:3), a w obu pojedynkach po 90. minut rozegrał Grzegorz WawrzyńskiKurek natomiast nie doczekał się jeszcze debiutu.

Najbliższy weekend w III lidze może przynieść występy Kieplina i Krystiana Pomorskiego (Świt Nowy Dwór Mazowiecki). Nieco dłużej na powrót do gry poczeka Patryk Szczepański, bowiem rywal Kotwicy Kołobrzeg - Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek. Ligę niżej Wojciech Mazurowski (Lech Rypin), Eryk Padzik (KS Kutno), a także dwójka z Mazura Gostynin: Damian Konwerski - Stępniak.

 

*****

 

I LIGA

Dominik Kun (Pogoń Siedlce) - 11. i 21. minut w meczach z Zagłębiem Sosnowiec (0:1 i Wigrami Suwałki (0:2) 

Mikołaj Lebedyński (Górnik Łęczna) - nie zagrał w meczach z Wigrami Suwałki (0:1) i Stalą Mielec (0:1)

Adam Radwański (Raków Częstochowa) - nie zagrał w meczu z GKS-em Katowice (1:2)

 

III LIGA

Michał Sadowski (ŁKS 1926 Łomża) - 79. minut w meczu z Olimpią Zambrów (3:4)

Klaudiusz Kurek (Pelikan Łowicz) - nie zagrał w meczach z MKS-em Ełk (1:0) i Ursusem Warszawa (2:3)

Grzegorz Wawrzyński (Pelikan Łowicz) - dwa razy po 90. minut w meczach z MKS-em Ełk (1:0) i Ursusem Warszawa (2:3)

 

 

Fot. Michał Głódź / MKP Pogoń Siedlce

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni