Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Rezerwy przed startem sezon 2019/2020

 

Już w najbliższą środę 14 sierpnia o godzinie 18:00 drugi zespół Wisły Płock zainauguruje zmagania w grupie północnej mazowieckiej IV ligi w sezonie 2019/2020. Pierwszym rywalem młodych Nafciarzy w nowych rozgrywkach będzie MKS Przasnysz. 

Ubiegły sezon nasze rezerwy zakończyły na 8. miejscu w tabeli. Nafciarze mimo, że imponowali skutecznością to mieli nieco problemów z grą w defensywie, czego dowodem aż 43 stracone bramki. Słabsza pozycja w stawce niż rok czy dwa lata wcześniej (2. i 4. miejsce) była spowodowana zmianami jakie zaszły w drużynie przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek, o czym w rozmowie z nami wspominał trener Adam Majewski.

Po poprzednim sezonie zespół opuściło wielu doświadczonych graczy, dlatego naszą drużynę tworzyli w tym roku w większości piłkarze, którzy dopiero ukończyli wiek juniora, lub tacy, którzy po prostu ciągle jeszcze nimi byli. Ósme miejsce odzwierciedla nasze realne możliwości z doświadczeniem na czele. Natomiast biorąc pod uwagę sam sposób i styl gry, uważam, że zasługiwaliśmy, by znaleźć się przynajmniej w pierwszej “3”. Na pewno pogrążyły nas grzechy młodości, tj. indywidualne błędy, przez które straciliśmy za dużo bramek, ale nie może to przysłonić faktu, że generalnie jestem zadowolony z naszej organizacji gry i tego, jak konstruowaliśmy akcje ofensywne; do poprawy pozostaje na pewno zachowanie przy stałych fragmentach.

Choć już przed sezonem 2018/2019 skład Wisły II Płock został poważnie odmłodzony, co znalazło odzwierciedlenie także w czwartoligowej klasyfikacji Pro Junior System, to teraz kadrę również zasiliło kilku graczy z grup młodzieżowych Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Konkretnie z drużyny U-19, która niedawno rywalizowała w Lidze Makroregionalnej. Jeszcze pod koniec sezonu debiut zanotował Kamil Cistowski, a teraz dołączyli do niego: Maciej Gołębiowski, Artur Ignaczewski, Miłosz Janczak, Filip Potrawiak, Mateusz Włodarski oraz Kuba Zieliński.  Z drużyną Majewskiego w okresie przygotowawczym trenował również nasz wychowanek Fabian Hiszpański.

W gronie tych, którzy wiosną reprezentowali barwy drugiej Wisły, a w nowym sezonie już ich nie zobaczymy są natomiast: Piotra Majchrzaka (Kasztelan Sierpc), Radosława Gałązki (KS Kutno) i Emila Szostaka, a także Kacpra Kucharskiego, Przemysława Lisieckiego, Krystiana Ogrodowskiego oraz Mateusza Ostrowskiego. Roszady miały swój wpływ na wyniki osiągane w letnich sparingach z: KS Kutno (1:7), Hapoelem Tel Aviv (1:7), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (1:6) czy Lechem Rypin (3:5). Jedyne zwycięstwo zanotowaliśmy w pojedynku ze Stoczniowcem Płock (1:0). Na listę strzelców wpisywali się: Fabian Hiszpański (dwukrotnie), Kamil Cistowski, Aleksander Pawlak, Adrian Szczutowski, Patryk Leszczyński oraz Kamil Dąbrowski.

Jak to wszystko będzie wyglądać w lidze? Dowiemy się już niebawem. Na początku sezonu 2019/2020 czekają dwa spotkania wyjazdowe z MKS-em Przasnysz (14 sierpnia godz. 18:00) i Drukarzem Warszawa (17 sierpnia godz. 11:00), po których w Pucharze Polski na szczeblu POZPN zagramy z Wichrem Cieszewo (21 sierpnia 17:30). Pierwszy mecz u siebie rozegramy z kolei w niedzielę 25 sierpnia o 17:00, a nie jak pierwotnie podawaliśmy trzy dni później. Już teraz zapraszamy jednak na Stadion Miejski im. Bernarda Szymańskiego. Wstęp wolny!

 

TERMINARZ DOMOWYCH MECZÓW WISŁY II PŁOCK - JESIEŃ 2019/2020

3. kolejka IV ligi - 25.08 (niedziela) godz. 17:00

Wisła II Płock - Huragan Wołomin 

5. kolejka IV ligi - 8.09 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Pogoń II Siedlce

7. kolejka IV ligi - 22.09 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Ożarowianka Ożarów Mazowiecki

9. kolejka IV ligi - 6.10 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Podlasie Sokołów Podlaski

11. kolejka IV ligi - 20.10 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Nadnarwianka Pułtusk

13. kolejka IV ligi - 3.11 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Świt Staroźreby

15. kolejka IV ligi - 17.11 (niedziela) godz. 13:00

Wisła II Płock - Makowianka Maków Mazowiecki

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni