Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Semir Štilić odchodzi z Wisły Płock

 

Po dwóch sezonach gry przy Ł34 opuszcza nas 31-letni bośniacki rozgrywający Semir Štilić. 30 czerwca 2019 roku wygaśnie jego kontrakt z Wisłą.

Štilić do drużyny Nafciarzy trafił 4 września 2017 roku, już po oficjalnym zamknięciu letniego okna transferowego. Na debiut przyszło mu czekać blisko miesiąc. 1 października w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:0) Bośniak w 74. minucie zmienił Nico Varelę. Debiutanckie trafienie w naszych barwach zaliczył natomiast 26 listopada w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań (1:2). Później do siatki rywali trafiał również przeciwko: Bruk-Bet Termalice Nieciecza (2:1), Śląskowi Wrocław (1:1) oraz Jagiellonii Białystok (3:1).

W Wiśle grający z numerem 23. ofensywny pomocnik spędził w sumie dwa sezony, a we wspominanym poprzednim 2017/2018 jego 4 bramki i asysty pozwoliły nam do ostatniej kolejki rozgrywek walczyć o awans do europejskich pucharów. Pierwszy sezon w naszych barwach zakończył z bilansem 27 występów, 4 bramek i 8 asyst, co pozwoliło mu triumfować w drużynowej klasyfikacji kanadyjskiej.

W minionych rozgrywkach zagrał natomiast w 15 spotkaniach, w których zaliczył po 2 gole i ostatnie podania w rozgrywkach Pucharu Polski. Łącznie w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce rozegrał 42 mecze, które uświetnił 6 trafieniami i 10 asystami.

Semir, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze! 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni