Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


W Święta na dwie tury

 

Zasadnicza część sezonu oficjalnie została zakończone, a liga podzieliła się na dwie grupy. Na początku zmagań w rundy finałowej drużyny z grupy mistrzowskiej zagrają w sobotę, a te z dolnej części tabeli w poniedziałek. Nam 22 kwietnia przyjdzie zmierzyć się z najmocniejszą na tę chwilę drużyną drugiej grupy - Wisłą Kraków, lecz na pewno nie stoimy na straconej pozycji i w 31. kolejce zagramy o jak najlepsze "wejście" w decydującą fazę rozgrywek!

Zanim do tego dojdzie 20 kwietnia będziemy śledzić rywalizację zespołów walczących w TOP 8 ligi. Na początek przewodząca ekstraklasowej stawce Lechia Gdańsk powalczy u siebie z będącym w tym roku w bardzo dobrej dyspozycji Piastem Gliwice. Drużyna Piotra Stokowca w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrała, ale Piast w tabeli za 2019 roku byłby wiceliderem. Gliwiczanie z pewnością postarają się zrewanżować gospodarzom za niedawną porażkę na Stadionie Energa, gdzie mimo lepszej postawy ulegli gdańszczanom 0:2.

Po zakończeniu pojedynku pierwszej z trzecią ekipą rundy zasadniczej o godzinie 18:00 punktujące najlepiej ze wszystkich w rundzie wiosennej Zagłębie Lubin zagra z nieobliczaną Pogonią Szczecin, a Lech Poznań szybko dostanie szansę zrewanżowania się Jagiellonii Białystok za przegraną w 30. kolejce na własnym terenie. Większe szanse na zwycięstwa mają gospodarze, lecz na tym etapie niczego nie można wykluczyć. 

W ostatnim sobotnim spotkaniu, które rozegrane zostanie o 20:30, Legia Warszawa powalczy u siebie z Cracovią. Cracovią, która w połowie lutego bez wielkich problemów ograła mistrza Polski na jego obiekcie 2:0, ale teraz Pasy czeka trudniejsze zadanie. Liga wkroczyła w decydującą fazę, a Wojskowi chcąc trzymać dystans do Lechii, a w dalszej perspektywie ją wyprzedzić nie mogą pozwolić sobie na potknięcia, tym bardziej w meczach w stolicy. 

Z naszej perspektywy zdecydowanie ciekawiej zapowiadają się oczywiście poniedziałkowe konfrontacje, które odbędą się o dwóch porach - 15:30 i 18:00. Najpierw na boisko wybiegną nasi piłkarze, którzy zagrają z imienniczką z Krakowa, oraz przedstawiciele obu beniaminków Miedzi Legnica i Zagłębia Sosnowiec. Goście, jeśli jeszcze marzą o wydostaniu się ze strefy spadkowej, koniecznie muszą pokonać Miedziankę. A, że na koniec marca ta sztuka im się udała to nie stoją na straconej pozycji. 

18:00 przyniesie z kolei potyczki Korony Kielce ze Śląskiem Wrocław i Górnika Zabrze z Arką Gdynia, które także mogą być emocjonujące. Kielczanie nie mają ostatnio dobrej passy, a przez trzy porażki z rzędu nie udało im się awansować do grupy mistrzowskiej, wrocławianie wyglądają podobnie, bowiem w trzech ostatnich spotkaniach nie potrafili zdobyć nawet bramki. Kto przełamie się przy najbliższej okazji? Być może na właściwe tory wrócą Arkowcy, którzy w kolejkach 28-30 zanotowali trzy remisy, co może zwiastować poprawę, patrząc na wcześniejszą serię przegranych. Górnik natomiast punktuje gorzej niż gra, lecz przed własną publicznością praktycznie zawsze zabrzanie będą uchodzić za faworyta i tak też będzie już za chwilę.

 

TERMINARZ 31. KOLEJKI LOTTO EKSTRAKLASY

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice - 20 kwietnia, 15:30
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin - 20 kwietnia, 18:00
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań - 20 kwietnia, 18:00
Legia Warszawa - Cracovia - 20 kwietnia, 20:30
Wisła Kraków - Wisła Płock - 22 kwietnia, 15:30
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec - 22 kwietnia, 15:30
Korona Kielce - Śląsk Wrocław - 22 kwietnia, 18:00
Górnik Zabrze - Arka Gdynia - 22 kwietnia, 18:00

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni