Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Wisła Płock rewelacją ligi
 

Materiały o pierwszym spotkaniu Nafciarzy w grupie mistrzowskiej i rewelacyjnej postawie Wisły Płock w rundzie zasadniczej LOTTO Ekstraklasy, podpisaniu nowych kontraktów przez współpracowników trenera Jerzego Brzęczka, rozmowach ze sponsorem firmą PKN ORLEN, a także wywiady z Jerzym Brzęczkiem i Semirem Štiliciem. Ponadto audycje radiowe z dyrektorem sportowym naszego klubu Łukaszem Masłowskim oraz prezesem Jackiem Kruszewskim. To wszystko i o wiele więcej znajdziecie w najnowszym przeglądzie prasy. Zapraszamy do lektury!

 

*****

 

DZIENNIK PŁOCKI
Czy kobiety wkraczają w męski świat kibicowania piłkarzom? Wypełnij ankietę

Fragment tekstu: Do udziału w badaniu socjologicznym poświęconym kobietom na stadionach zaprasza Wisła Płock. Nie zajmie to Wam wiele czasu, a ogromnie pomoże płockiemu klubowi oraz naukowcom z polskich uczelni zrozumieć dynamikę przemian społecznych zachodzących na trybunach płockiego stadionu.

 

Kibice to siła napędowa dla drużyny. W poniedziałek nie może was przy niej zabraknąć!

Fragment tekstu: Bilety na pierwsze spotkanie Wisły Płock w grupie mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy, w którym w ramach 31. kolejki drużyna Jerzego Brzęczka będzie podejmować Wisłę Kraków, można kupować już we wszystkich naszych punktach sprzedażowych! 

 

Nowy partner zasilił szeregi Wisły Płock

Fragment tekstu: Wisła Płock ma nowego partnera. Przedstawiciele spółki w osobach: Mariusz Patrowicz, Anna Kajkowska oraz Jacek Koralewski podpisali z rodzimym klubem piłkarskim umowę na promocję marki Cotex, obowiązującą do 30 czerwca 2019 roku.

 

*****

 

GAZETA WYBORCZA - PŁOCK
"I teraz wchodzi Wisła Płock. Cała na biało!" Rozpędzeni nafciarze vs. słynąca z ofensywnej gry Wisła Kraków

Fragment tekstu: Mecz obu drużyn zakończy pierwszą kolejkę grupy mistrzowskiej. - Mamy dobry zespół, solidnych zawodników. Ostatnie mecze wygrywaliśmy. I tak samo będzie w poniedziałek - zapowiada wychowanek krakowskiej Wisły, a obecnie obrońca Wisły Płock Alan Uryga.

 

"Wisła Płock zasługuje na to, by na trybunach było więcej niż trzy tysiące osób". Mistrzowska promocja na karnety!

Fragment tekstu: Dobra gra, czwarte miejsce w ekstraklasie po rundzie zasadniczej i mocni rywale w grupie mistrzowskiej - tak piłkarze Wisły Płock zapraszają kibiców na stadion. W poniedziałek pierwszy z siedmiu "mistrzowskich" spotkań z Wisłą Kraków (godz. 18).

 

Jerzy Brzęczek: Skoro wsiedliśmy do pociągu w grupie mistrzowskiej, to nie chcemy być tylko pasażerami

Fragment tekstu: - Dziś jesteśmy w gronie dwóch, trzech klubów z najniższym budżetem w ekstraklasie. To, co zostało zrobione, jak działa zarząd z dyrektorem sportowym i jacy zawodnicy przychodzą, w naszych realiach, to już jest mistrzostwo świata - mówi szkoleniowiec Wisły Płock Jerzy Brzęczek.

 

Asystenci Jerzego Brzęczka w Wiśle Płock też przedłużyli kontrakty. O dwa lata

Fragment tekstu: W sztabie szkoleniowym Wisły, oprócz trenera Jerzego Brzęczka, nadal będą: asystent trenera Tomasz Mazurkiewicz, trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja (wcześniej pracował z piłkarzami Piasta Gliwice, Ruchu Chorzów, GKS-u Katowice czy reprezentacji Polski) oraz analityk Michał Siwierski.

 

Gdyby zliczyć punkty z ostatnich 22 kolejek, Wisła byłaby na pierwszym miejscu!

Fragment tekstu: - Mieliśmy trudne momenty, ale były nam potrzebne, by być silniejszym. Wiedziałem, że sobie poradzimy. I że drużyna będzie prezentować dobrą piłkę - mówi trener Wisły Jerzy Brzęczek.

 

*****

 

PRZEGLĄD SPORTOWY
Brzęczek: Nawałka dzwonił do mnie kilka razy. Michalak i Szymański mogą zostać powołani

Fragment tekstu: Wisła Płock to rewelacja sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy. Trener Jerzy Brzęczek w wywiadzie mówi o tym, jak to osiągnął oraz kto z jego zawodników może trafić do kadry Polski.

 

Chwila ze Štiliciem: Pieniądze już nie są dla mnie tak ważne. Chcę czuć, że jestem szanowany

Fragment tekstu: Sobie już niczego nie muszę udowadniać. Podpisując kontrakt z Wisłą Płock chciałem pokazać wszystkim innym, że jeśli tylko zdrowie pozwoli, to zobaczą, na co mnie stać.

 

Wisła Płock rewelacją ligi? "W tej drużynie wszystko ma ręce i nogi" [wideo]

Fragment tekstu: Jako o rewelacjach sezonu mówiło się często o Górniku Zabrze czy Koronie Kielce, a tymczasem po 30. kolejkach to Wisła Płock jest na czwartej lokacie w ligowej tabeli, niedaleko za plecami walczącej o mistrzostwo trójki - Lech, Jagiellonia, Legia.

 

Sponsor zwiększy finansowanie Wisły? Rozmowy z Orlenem trwają

Fragment tekstu: Roczna kwota jaką dysponują władze Nafciarzy nie jest powalająca. 12 milionów złotych, jakie ma klub, to jeden najmniejszych budżetów w ekstraklasie. Podobny ma tylko Sandecja Nowy Sącz. Jedną z części składowych środków Nafciarzy są pieniądze, jakie przekazuje PKN Orlen. Według niepotwierdzonych informacji paliwowy potentat za tytuł sponsora głównego Wisły Płock płaci około 2 milionów złotych rocznie.

 

Najczarniejszy z koni, czyli drużyna Wisły Płock

Fragment tekstu: Płocczanie aż trzy razy wygrali z drużynami, które są przed nimi w tabeli. Goryczy porażki w meczach z wiślakami zasmakowali piłkarze Lecha (0:1), Jagiellonii (1:3) i Legii (0:2). Gdyby brać pod uwagę tylko spotkania z zespołami z grupy mistrzowskiej, Nafciarze zajmowaliby w niej trzecie miejsce (tabela poniżej). To dowód, że Dominik Furman, Damian Szymański, Semir Štilić i spółka świetnie czują się, kiedy nie są faworytem.

 

*****

 

WESZŁO
Stan Futbolu #09 – Stanowski, Kruszewski, Kowalczyk, Rokuszewski, Wąsowski

Fragment tekstu: Tematem wiodącym w takim składzie była oczywiście znakomita postawa płockiej drużyny, która zakończyła sezon zasadniczy tuż poza podium i ma apetyt oraz realne szanse na start w europejskich pucharach. Rozmawiano m.in. o nowym stadionie dla Płocka oraz kontraktach „Nafciarzy”. Omawiano także piątkowe mecze Ekstraklasy – z niespodzianką w Poznaniu na czele oraz pracę Komisji Ligi.

 

*****

 

ZAPINAMY PASY
Masłowski: Puchary? Nie musimy, a możemy (audio)

Fragment tekstu: Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Wisły Płock był gościem porannej audycji radia Zapinamypasy.pl, podczas której opowiedział o sytuacji klubu, także w kontekście europejskich pucharów.

 

*****

 

EUROSPORT ONET
Jerzy Brzęczek: gramy o jak najwyższe miejsce

Fragment tekstu: - Dla nas jest oczywiste, że gramy o jak najlepsze miejsce w tabeli. Na pewno dla nas wszystkich zaskoczeniem jest, że przed rozpoczęciem 31. kolejki byliśmy na czwartym miejscu, a jeśli już byliśmy tak wysoko, skoro wskoczyliśmy do tego pociągu, to na pewno nie chcemy być w nim tylko pasażerami – powiedział PAP trener Wisły Płock Jerzy Brzęczek.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni