Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

Wysoka wygrana z Pafos FC. Hat-trick Kuświka!

W meczu sparingowym zorganizowanym w zastępstwie za przełożony mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy z Legią Warszawa Wisła Płock podejmowała cypryjski Pafos FC. Nieoficjalny debiut trenera Radosława Sobolewskiego zakończył się przekonującym zwycięstwem Nafciarzy aż 4:0 (1:0). Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się Mateusz Szwoch, a po przerwie hat-tricka zanotował Grzegorz Kuświk!

Na samym początku piątkowej rywalizacji zdecydowanie bardziej aktywni w ofensywie wydawali się być Cypryjczycy. W 2. minucie celny strzał na naszą bramkę oddał kapitan gości Adam Nemec, lecz Thomas Dähne nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją. Nafciarze bardzo szybko opanowali sytuację i przejęli inicjatywę, starając się długo utrzymywać przy piłce i grać atakiem pozycyjnym. Pierwsze zagrożenie pod bramką przeciwników stworzyliśmy jednak po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Dominika Furmana. Damian Michalski dwukrotnie wygrał walkę o pozycję, ale najpierw jego strzał został zablokowany, a kolejna główka okazała się niecelna.

W 19. i 30. minucie dwie niezłe zespołowe akcje drużyny Radosława Sobolewskiego zakończyły się nieudanymi próbami Giorgiego Merebashviliego, a co więcej po upływie drugiego kwadransa sporo pracy miał świetnie dysponowany Dähne. Za pierwszym razem niemiecki golkiper zatrzymał mocne uderzenie Kévina Bérigauda, później wygrał pojedynek sam na sam z Nemecem, a w 37. minucie sparował futbolówkę na rzut rożny po potężnym strzale zza pola karnego Zdenka Folprechta. To też był początek akcji, po której objęliśmy prowadzenie! Po wyrzucie piłki z autu przez Michalskiego Oskar Zawada znakomicie zastawił się na lewym skrzydle i podał do Mateusza Szwocha. Nasz pomocnik idealnie przymierzył z 16. metra i tuż przy słupku trafił na 1:0! Przed przerwą przewaga Wiślaków mogła być nawet wyższa, a goście mogła mówić o sporym szczęściu. W 43. minucie Artur Rudko zdołał jednak obronić sytuacyjny strzał Alana Urygi.

Pierwszy fragment gry po zmianie stron należał do przyjezdnych z Pafos, którzy w 50. minucie znaleźli drogę do naszej siatki, lecz wcześniej sędzia odgwizdał faul na jednym z naszych obrońców. W 54. minucie po koronkowej akcji Lulinha uderzył nad poprzeczką, choć jak się okazało znajdował się na spalonym. Do 60. minuty nie potrafiliśmy zbytnio zagrozić przeciwnikom po przerwie, a na ostatnie pół godziny na boisku pojawiła się właściwie cała nowa jedenastka Nafciarzy. Kibice po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć w akcji kosowskiego skrzydłowego Suada Sahitiego, ale zarówno jemu jak i naszym zmiennikom brakowało dokładności przy wyprowadzanych kontratakach. W 74. minucie z dobrej strony pokazał się Jarosław Fojut, który w porę zablokował Nemeca.

Podopieczni Željko Kopicia dążyli do wyrównania, ale między 77., a 81. minutą ich marzenia o remisie zostały rozwiane. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kuświk i nasza przewaga wynosiła już trzy gole. W 77. minucie Kuświk dobił piłkę do pustej bramki po strzale Sahitiego w słupek, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Cezarego Stefańczyka. Co więcej w doliczonym czasie gry Grzesiek zdobył swoją trzecią bramkę, dzięki czemu skompletował hat-tricka! 32-letni napastnik po centrze Stefańczyka z rzutu wolnego idealnie zamknął akcję i uderzył nie do obrony, ustalając wynik na 4:0!

Najbliższe spotkanie ligowe Nafciarze rozegrają w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 15:00. Wówczas na wyjeździe zmierzymy się z mistrzem Polski Piastem Gliwice.

Wisła Płock - Pafos FC 4:0 (1:0)

1:0 - Mateusz Szwoch 38'

2:0 - Grzegorz Kuświk 77'

3:0 - Grzegorz Kuświk 81' (k)

4:0 - Grzegorz Kuświk 90'

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne (61, 22. Jakub Wrąbel) - 25. Jakub Rzeźniczak (61, 20. Cezary Stefańczyk), 3. Michał Marcjanik (61, 5. Bartłomiej Sielewski), 18. Alan Uryga (61, 23. Jarosław Fojut), 2. Damian Michalski (61, 24. Ángel García Cabezali) - 6. Damian Rasak (61, 77. Maciej Spychała) - 21. Ricardinho (57, 88. Olaf Nowak), 9. Mateusz Szwoch (61, 15. Titas Milašius), 8. Dominik Furman (61, 27. Alen Stevanović), 10. Giorgi Merebashvili (61, 44. Suad Sahiti) - 16. Oskar Zawada (45, 11. Grzegorz Kuświk).

Pafos FC: 1. Artur Rudko - 8. Matija Širok, 18. Mickaël Panos, 66. Pavel Lelyukhin, 22. Andreas Panayiotou Filiotis, 44. Abdisalam Ibrahim, 25. Zdeněk Folprecht, 10. Lulinha, 77. Adam Nemec (C), 19. Federico Rasic (46, 24. Torres), 9. Kévin Bérigaud.

Żółte kartki: Rasak, Furman - Lelyukhin.