Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Z GKS Tychy w Grodzisku Wielkopolskim, z Odrą Opole w Szamotułach

 

12 i 13 lipca Wisła Płock rozegra dwa ostatnie spotkania kontrolne w czasie letnich przygotowań przed sezonem 2019/2020. W piątek w Grodzisku Wielkopolskim Nafciarze zmierzą się z GKS-em Tychy, a dzień później z Odrą Opole. 

Dwie ostatnie gry testowe zespołu Leszka Ojrzyńskiego zaplanowane są odpowiednio na godzinę 16:30 i 11:00. Z przedstawicielami Fortuna 1. Ligi, którzy w poprzednich rozgrywkach ligowe zmagania zakończyli na miejscach 7 i 12 zakończymy sparingowe granie tego lata i będziemy czekać na start nowej kampanii w PKO Bank Polski Ekstraklasie. 

Zarówno drużyna Ryszarda Tarasiewicza jak i Mariusza Rumaka powoli także kończą przygotowania do rozpoczęcia sezonu 2019/2020, lecz z racji późniejszego terminu wznowienia rozgrywek (26-27 lipca) zakończą je tydzień później niż reprezentanci najwyższej klasy rozgrywkowej. W Tychach i Opolu obecnie mają miejsce przebudowy drużyn.

Do ex-Nafciarzy Mateusza Piątkowskiego i Łukasza Grzeszczyka oficjalnie dołączyli jak dotąd Ken Kallaste z Korony Kielce i Dario Kristo z Widzewa Łódź, a szeregi GKS-u opuści nasz Hubert Adamczyk, inny były piłkarz naszego klubu Dawid Abramowicz, a także Łukasz Bogusławski, Mateusz Grzybek, Artur Siemaszko oraz ofensywni zawodnicy z zagranicy: Omar Monterde i Jakub Vojtuš.

Zdecydowanie więcej ruchów do klubu latem przeprowadzono w Odrze, gdzie czołową postacią jest dobrze znany nam wszystkim Krzysztof Janus. Szeregi opolan zasilili w znacznej części młodzi gracze ze statusem młodzieżowców jak: Hubert Sobol. Michał Sparwasser czy Bartłomiej Wdowik, a także niewiele starsi Martin Adamec i Mateusz Wypych. Zabraknąć nie mogło jednak również bardziej doświadczonych zawodników jak Adam Mesjasz, Kacper Rosa oraz Kamil Słaby.

Sparingi z GKS-em Tychy i Odrą Opole odbędą się w najbliższy piątek 12 lipca o 16:30 i sobotę 13 lipca o 11:00. Na prośbę sztabów szkoleniowych z meczów towarzyskich nie zostaną przeprowadzane transmisje na żywo.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni