Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Zawodnicy SSM Wisła Płock w prestiżowym turnieju

 

Siedmiu zawodników SSM Wisły będzie reprezentować Płock na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w rosyjskiej Ufie Międzynarodowych Igrzyskach Szkolnych.

 

W kadrze powołanej przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego znaleźli się: bracia Filip i Oskar Lodzińscy, Michał Olczak, Jakub Szczurowski (wszyscy z rocznika 2004), Krzysztof Dynus i Filip Bieniek (2005) oraz Kacper Tomaszewski (2006).
W turnieju będą rywalizować 6-osobowe zespoły, które zagrają na boisku o wymiarach 50-55 na 40-45 metrów w czasie dwa razy 20 minut. Z 4-drużynowych grup awans do kolejnej fazy uzyskają cztery najlepsze ekipy.


- Wybór chłopców konsultowałem z trenerem Krzysztofem Kwasiborskim, który opiekuje się rocznikiem 2004 - wyjaśnia Mierzyński. - Chcieliśmy dać szansę reprezentantom aż 3 grup wiekowych, bo nie wiemy, czy w przyszłym roku Płock będą reprezentować piłkarze, czy może przedstawiciele innej dyscypliny, więc nie chcieliśmy, by ominęła ich taka gratka. Będzie z nami także 14-letni Tomasz Walczak, który mieszka w Płocku, ale gra w Escoli Varsovia i jest powoływany do kadry Mazowsza. Dzięki uprzejmości Wisły Płock możemy korzystać z boisk, dlatego trenujemy już teraz, przygotowując się skrupulatnie do startu. W związku z tym, że patronat nad turniejem piłki nożnej objął Gazprom, na zakończenie zawodów z każdego z krajów zostanie wybranych po 2 najlepszych zawodników, którzy - podzieleni na dwa zespoły - rozegrają następnie mecz pokazowy, więc mam nadzieję, że nasi podopieczni będą mieli co wspominać.


Reprezentacja Płocka z płocczanami w składzie wylatuje do Moskwy 9 lipca, skąd będzie mieć przesiadkę do Ufy. 10 lipca piłkarze odbędą jeszcze trening, ale już od następnego dnia rozpocznie się rywalizacja, która potrwa do 13 lipca włącznie - dzień później zaplanowano powrót do Polski.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni