Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Furman, Tomasik, Michalski znów wśród najlepszych!

 

W miniony piątek Wisła Płock potwierdziła dobrą dyspozycję i rozbiła Arkę Gdynia 4:1! Drużyna Radosława Sobolewskiego odniosła czwarte kolejne zwycięstwo z rzędu w ekstraklasie, co jest wyrównaniem najlepszego pod tym względem wyniku w historii. Swój udział w ostatniej wygranej mieli: Dominik Furman, Piotr Tomasik oraz Damian Michalski, którzy nie pierwszy raz w sezonie 2019/2020 znaleźli się w zestawieniach najlepszych piłkarzy 11. kolejki PKO Ekstraklasy!

Najwięcej razy w jedenastkach 11. kolejki znaleźli się Furman i Tomasik, którzy zostali docenieni przez ekspertów Przeglądu Sportowego, Piłki Nożnej, PKO Ekstraklasy, Weszło, 2x45.info, WP Sportowych Faktów, a także GOL24.PL. Michalskiego zaś znajdziemy w trzech pierwszych składach, a dodatkowo także wśród rezerwowych GOL24.PL i co więcej z golem kolejki według obserwatorów 2x45.info. Ponadto Dominik Furman i Ricardinho zostali wybrani do grona asów 11. kolejki PKO Ekstraklasy. W jaki sposób argumentowano natomiast wybory naszych zawodników? 

 

O Furmanie:

Chłop ma pecha pod tym względem, że jego udział przy golach drużyny nie zawsze oznacza asystę. Tym razem znów tak się stało – kiedy do siatki piłkę ładował Tomasik. Chociaż klasyczne ostatnie dogranie pomocnik też zaliczył – dorzucał z rożnego do Ricardinho (2x45.info).

- Centralna postać w Wiśle Płock. To na tym zawodniku opiera się gra drużyny z Płocka. Wykonuje stałe fragmenty, dośrodkowuje, szuka podaniami kolegów z zespołu, kreuje akcje, odbiera piłkę i uderza na bramkę przeciwnika. Kluczowa postać dla losów meczu z Arką Gdynia wygranego przez Wisłę 4:1. Zaliczył asystę przy jednej z bramek, a przy innej popisał się kluczowym, decydującym podaniem (WP Sportowe Fakty)

Zaliczył asystę. Na dzisiaj to jeden z lepszych jeśli nie najlepszy środkowy pomocnik ligi - co zresztą potwierdza zaproszenie do kadry Jerzego Brzęczka. W meczu z Arką Gdynia "Furmi" tak pokierował drużyną, że tablica świetlna pokazała na koniec wynik 4:1 (gol24.pl).

 

O Tomasiku:

- Odżył w ostatnim czasie w Płocku. Już wcześniej docenialiśmy go za to jak potrafi podłączyć się do ataku, ale teraz skutecznością pewnie zadziwia sam siebie – najpierw bowiem zaliczył asystę przy trafieniu Michalskiego, by potem samemu wbić Arce gwoździa na 3:0 (2x45.info).

- Wisła Płock kontynuuje dobrą passę i w ostatniej kolejce odniosła przekonujące zwycięstwo. Płocczanie pewnie pokonali 4:1 Arkę Gdynia. Jedną z pierwszoplanowych postaci w drużynie z Płocka w tym meczu był Piotr Tomasik. Nie dość, że asystował przy jednej z bramek, to jeszcze sam strzelił gola. Dobry występ i zasłużone miejsce w naszym zestawieniu (WP Sportowe Fakty).

- On także stoi za ostatnią serią drużyny. W samym meczu z Arką Gdynia miał udział przy dwóch trafieniach. Strzelił bowiem nie tylko gola na 3:0, ale także asystował (gol24.pl).

 

Wszystkim naszych zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy podtrzymania dobrej dyspozycji w kolejnych tygodniach!

 

*****

 

PRZEGLĄD SPORTOWY

 

PIŁKA NOŻNA

 

PKO EKSTRAKLASA

 

WESZŁO

 

2X45.INFO

SPORTOWE FAKTY

11: Jakub Szumski (Raków Częstochowa) - Jan Grzesik (ŁKS Łódź), Oleksii Dytiatiev (Cracovia), Kamil Kościelny (Raków Częstochowa), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Dominik Furman (Wisła Płock), Gerard Badia (Piast Gliwice), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź). 

 

GOL24.PL

11: Frantistek Plach (Piast Gliwice) - Kamil Kościelny (Raków Częstochowa), Jan Grzesik (ŁKS Łódź), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Michał Trąbka (ŁKS Łódź), Sasa Zivec (Zagłębie Lubin), Tom Hateley (Piast Gliwice), Dominik Furman (Wisła Płock), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź). 

Ławka rezerwowych: Dominik Hładun (Zagłębie Lubin), Ołeksij Dytiatjew (Cracovia), Piotr Malarczyk (Piast Gliwice), Lubomir Guldan (Zagłębie Lubin), Damian Michalski (Wisła Płock), Dragoljub Srnić (ŁKS Łódź), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Dani Ramirez (ŁKS Łódź), Felicio Brown Forbes (Raków Częstochowa).

 

SPORT INTERIA

Dominik Furman (Wisła Płock) - Otrzymane powołanie do reprezentacji wcale nie spętało mu nóg, wręcz przeciwnie - dodało skrzydeł. Zaliczył asystę przy bramce Ricardinho, później obsłużył kapitalnym prostopadłym zagraniem Piotra Tomasika. Sam także mógł zdobyć dwie bramki, lecz jego uderzenia z dystansu wybronił Pavels Steinbors.

Ricardinho (Wisła Płock) - Brazylijczyk grał z dużą swobodą, zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania. Swój występ uwieńczył niezwykle ważną bramką, która wpłynęła na dalsze losy meczu.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni