Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Juniorzy nagrodzeni za awans do Ligi Makroregionalnej 

 

13 stycznia do zajęć po zimowej przerwie wrócą juniorzy starsi naszego klubu, którzy w rundzie wiosennej rywalizować będą w Lidze Makroregionalnej U-19.

Liga Makroregionalna U-19 to rozgrywki, które będą prowadzone w rundzie wiosennej danego sezonu. Rywalizować w czterech grupach (A, B , C, D) będą w nich mistrzowie oraz wicemistrzowie rundy jesiennej 16. Lig Wojewódzkich w kategorii U-19. W każdej grupie znajdzie się więc po 8 drużyn, z których najlepsza wywalczy awans do Centralnej Ligi Juniorów w następnym sezonie. W Lidze Makroregionalnej U-19 będą mogli brać udział zawodnicy, którzy w roku kalendarzowym – w którym następuje zakończenie rozgrywek – kończą 19 rok życia (w sezonie 2019/2020 jest to rocznik 2001 i młodsze). 

Drużyna prowadzona przez Artura Serockiego i Pawła Kowalskiego jesienią zajęła 2. miejsce w tabeli “Ekstraligi” A1, wyprzedzając rzutem na taśmę Drukarza Warszawa. Nieznacznie lepsza od nas okazała się jedynie Polonia Warszawa, która również uzyskała promocję do LM U-19. Dalsze miejsca zajęły natomiast: wspominany Drukarz, Znicz Pruszków, Ursus Warszawa, Unia Warszawa oraz Legionovia.

Jeśli chodzi o sam wynik, to jesteśmy umiarkowanie zadowoleni - mówi asystent trenera Serockiego Paweł Kowalski. - Zapewniliśmy sobie awans do Ligi Makroregionalnej, choć na pewno mogliśmy to zrobić wcześniej, a nie w ostatniej kolejce. Po zakończeniu rundy podsumowaliśmy ją m.in. w ujęciu statystycznym i na 20 zdobytych punktów 13 wywalczyliśmy u siebie, notując bilans bramek 16:7. Z wyjazdów przywieźliśmy tylko 7 “oczek”, strzelając tyle, bo 16 goli, ale tracąc aż 17 - to no pewno była nasza bolączka w tym sezonie. Biorąc pod uwagę, że zakończyliśmy rozgrywki na 2. miejscu, to mecze wyjazdowe powinny być lepsze w naszym wykonaniu. Generalnie za dużo trafień rywale zaliczyli po naszych błędach, a swoją grę ciągnęliśmy też w dół zbyt dużą liczbą kartek, bo jeden z meczów kończyliśmy nawet w dziewięciu. Do tego doszły wysokie porażki z Ursusem i Polonią (1:5, 1:7 - przyp.red.), które zostawiły w nas taką zadrę, bo różnica między naszymi zespołami nie jest tak duża, jak wskazywałby na to wynik.

Nasi zawodnicy w najbliższej rundzie występować będą w grupie A LM U-19, w której spotkają się z przedstawicielami klubów z Łódzkiego (Widzew Łódź i AKS SMS Łódź,), Podlaskiego (Olimpia Zambrów i Wigry Suwałki) oraz Warmińsko-Mazurskiego (Concordia Elbląg i Jeziorak Iława) Związku Piłki Nożnej.

 

LIGA MAKROREGIONALNA - GRUPA A
Łódzki ZPN – Widzew Łódź i AKS SMS Łódź,
Mazowiecki ZPN – Polonia Warszawa i Wisła Płock
Podlaski ZPN – Olimpia Zambrów i Wigry Suwałki
Warmińsko-Mazurski ZPN – Concordia Elbląg i Jeziorak Iława

 

Po minionej rundzie Kowalski dostrzega też dużo pozytywów. - Co najmniej kilku naszych podopiecznych pokazało równą, wysoką formę - kontynuuje. - Np. Paweł Błaszak i Maciek Chojnacki - obaj z rocznika 2002 - trenowali już z II zespołem i dostali nawet szansę debiutu w IV lidze mazowieckiej. W orbicie zainteresowań trenera Majewskiego jest zresztą więcej naszych chłopaków, bo w zimie będzie trenował pod jego okiem także nasz najlepszy strzelec Kacper Kiewel. Na pochwały zasługuje też z pewnością Szymon - brat bliźniak Kacpra - który graj jako stoper, a strzelił aż 4 gole. Zresztą na listę strzelców wpisało się w sumie 13 piłkarzy, więc myślę, że to też jest pozytyw - kończy Kowalski.

Warto jeszcze wspomnieć, że przed rozpoczęciem ostatniego w 2019 roku spotkania na Stadionie im. Kazimierza Górskiego z Piastem Gliwice odbyło się kilka uroczystości. Jedną z nich było przekazanie gratulacji oraz pamiątkowych dyplomów zawodnikom i sztabowi drużyny do lat 19 SSM Wisły Płock za awans do Ligi Makroregionalnej. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy powodzenia na wiosnę!

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni