Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Kamil Biliński odchodzi z Wisły Płock

 

Kamil Biliński to kolejny zawodnik, który wraz z wygasającym 30 czerwca kontraktem opuści szeregi Wisły Płock.  Tym samym po blisko dwunastu miesiącach doświadczony napastnik kończy drugą przygodę z Nafciarzami.

30-letni Biliński barwy naszego klubu reprezentował dwukrotnie. W latach 2011-2012 zagrał w sumie w 51 meczach we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich 24 bramki. Zanim po raz pierwszy trafił do Płocka grał w Śląsku Wrocław, Gawinie Królewska Wola, Zniczu Pruszków i Górniku Polkowice. 

Po sezonie 2011/2012, po którym odszedł z Wisły, bronił kolejno barw litewskiego Žalgirisu Wilno, rumuńskiego Dinama Bukareszt oraz ponownie Śląska Wrocław. Podczas gry dla tych trzech klubów w 152 ligowych spotkaniach strzelił 65 goli. Dodatkowo sięgnął po trzy krajowe trofea - mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Litwy.

Ze Wrocławia do Płocka ponownie przeniósł się 19 czerwca 2017 roku, a sezon 2017/2018 zakończył z 18 występami (773 minuty na boisku) i 5 golami na koncie, strzelonymi: Sandecji Nowy Sącz, Śląskowi, Legii Warszawa oraz Koronie Kielce. Tym samym licznik spotkań dla Wisły zatrzymał się na 69, a bilans bramkowy na 29.

Kamil, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni