Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

Liga Narodów: Włochy - Polska 1:1. Debiut Szymańskiego!

Reprezentacja Polski rozegrała dziś swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach Ligi Narodów grupy 3. dywizji A. Biało-czerwoni zremisowali na wyjeździe z Włochami 1:1. Bramki zdobyli Piotr Zieliński oraz Jorginho z rzutu karnego. Po raz pierwszy z orzełkiem na piersi wystąpił Damian Szymański, który w 55. minucie zmienił Mateusza Klicha.

Szycha, podobnie jak Adam Dźwigała, rozpoczął starcie na ławce rezerwowych. W wyjściowym składzie znalazł się za to występujący do niedawna w Wiśle Płock Arkadiusz Reca. Od pierwszego gwizdka Polacy szukali długich piłek w stronę Roberta Lewandowskiego i po jednym z takich podań powinniśmy prowadzić. W piątej minucie nasz kapitan świetnie obrócił się z obrońcą na plecach, po czym odegrał do wbiegającego w szesnastkę Piotra Zielińskiego. Pomocnik trafił jednak prosto w Gianluigiego Donnarummę. Minęło pół godziny gry i mieliśmy dwa strzały Włochów. Najpierw niecelnie z dystansu próbował Mario Balotelli, a chwilę później znakomitą szansę do wysunięcia gospodarzy na prowadzenie zmarnował Federico Bernardeschi. Ich niewykorzystane sytuacje zemściły się w 40. minucie. Pod polem karnym piłkę Jorginho świetnie odebrał Mateusz Klich, po czym trafiła ona do Lewandowskiego, a ten posłał celną wrzutkę w stronę Zielińskiego. Ofensywny pomocnik fantastycznie wykończył tę akcję i wysunął naszych rodaków na prowadzenie!

Po zamianie stron podopieczni Jerzego Brzęczka szybko mogli zwiększyć zdobycz bramkową. Dobrą akcję przeprowadził Jakub Błaszczykowski, który dostrzegł w polu karnym Lewandowskiego. Efektowny strzał z powietrza naszego kapitana poszybował jednak nad włoską bramką! W odwecie niezłą akcję przeprowadził Bernardeschi, który zszedł z prawego skrzydła do środka i groźnie uderzył po dalszym słupku. Na szczęście niecelnie.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy na boisku pojawił się piłkarz Wisły Płock - Damian Szymański. Środkowy pomocnik zadebiutował tym samym w seniorskiej reprezentacji Polski!

Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło, lecz generalnie to Włosi byli bliżsi strzelenia drugiej bramki tego spotkania. Najpierw mocno z dystansu uderzał Giacomo Bonaventura, a niedługo później uderzenie Federico Chiesy złapał Łukasz Fabiański. Niestety na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zdaniem arbitra Błaszczykowski sfaulował w polu karnym Chiesę, a podyktowany rzut karny spokojnie zamienił na bramkę Jorginho. Na kilka minut przed końcem pokazał się z przodu Szymański, ale jego uderzenie zostało zblokowane na rzut rożny. Chwilę później z daleka uderzał jeszcze Lewandowski, lecz zdecydowanie zbyt lekko. W końcu, po upłynięciu doliczonego czasu gry, sędzia Felix Zwayer zakończył ten wyrównany pojedynek.

Kolejną szansę do zaprezentowania swoich umiejętności Polacy będą mieli już za kilka dni - we wtorek 11 września. Wówczas w towarzyskim meczu podejmą we Wrocławiu reprezentację Irlandii. Początek spotkania o 20:45. Trzymajmy kciuki za występy Nafciarzy w biało-czerwonych barwach!

Włochy  - Polska 1:1 (0:1)

0:1 - Piotr Zieliński 40'

1:1 - Jorginho 77' (k.)

Włochy: 22. Gianluigi Donnarumma - 21. Davide Zappacosta, 19. Leonardo Bonucci, 3. Giorgio Chiellini, 15. Cristiano Biraghi - 16. Lorenzo Pellegrini (46', 8. Giacomo Bonaventura), 5. Jorginho, 18. Roberto Gagliardini - 20. Federico Bernardeschi, 9. Mario Balotelli (62', 11. Andrea Belotti), 10. Lorenzo Insigne (71', 14. Federico Chiesa).

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 3. Arkadiusz Reca - 10. Grzegorz Krychowiak, 11. Mateusz Klich (55', 13. Damian Szymański) - 16. Jakub Błaszczykowski, (80', 2. Rafał Pietrzak), 20. Piotr Zieliński (66', 8. Karol Linetty), 21. Rafał Kurzawa - 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Chiellini - Klich, Błaszczykowski, Fabiański.

Sędziował: Felix Zwayer (Niemcy).