Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Marcin Warcholak zawodnikiem Nafciarzy
 

Marcin Warcholak podpisał dziś kontrakt z Wisłą Płock. 28-letni piłkarz parafował dziś roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy. Do naszego klubu dołączył jako wolny zawodnik.

Warcholak na świat przyszedł 8 sierpnia 1989 roku w mieście Wschowa. Karierę rozpoczynał w tamtejszej Pogoni, a w klubach z województwa lubuskiego występował w sumie do 2012 roku. Następnie trafił do Gryfa Wejherowo i stopniowo zaczął iść wyżej. Nominalną pozycją mierzącego 180 cm wzrostu zawodnika jest lewa obrona.

Ostatnie cztery sezony nowy boczny defensor Wisły spędził w Arce Gdynia, z którą przebył drogę z I ligi do LOTTO Ekstraklasy, a później sięgnął po Puchar i Superpuchar Polski. W zespole z Trójmiasta długo był graczem podstawowego składu i występował w najważniejszych meczach finałowych oraz eliminacjach Ligi Europy. Tylko w minionej kampanii wystąpił w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach (2 188 minut na boisku) i strzelił 3 gole.

- Wiadomo, że po odejściu Arka Recy szukaliśmy lewego obrońcy i na dziś udało nam się zakontraktować dwóch: Marcina Warcholaka i Krystiana Misia, którzy będą rywalizować o miejsce w składzie. Dążyliśmy do tego, żeby mieć dwóch zawodników na jedną pozycję, stąd też wybór padł na Marcina i Krystiana. Warcholak to doświadczony i ograny w polskiej ekstraklasie zawodnik, który spełnia kryteria na jakich budujemy zespół, stąd więc decyzja o jego pozyskaniu. Mam nadzieję, że tak jak inni przy trenerze Brzęczku się rozwinie i da nam odpowiednią jakość - powiedział dyrektor sportowy Łukasz Masłowski.

23 czerwca zawodnik zagrał 45 minut w pierwszym letnim sparingu Wisły Płock z Jagiellonią Białystok, zakończonym wynikiem 3:1.

Marcin, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni