Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Mateusz Szwoch piłkarzem Wisły!

 

Mateusz Szwoch zostanie pierwszym letnim wzmocnieniem Wisły Płock. Ofensywny pomocnik podpisał z naszym klubem trzyletni kontrakt, który wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.

25-letni Szwoch praktycznie cały sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu z Legii Warszawa do Arki Gdynia. Ostatniego dnia czerwca przestanie jednak być piłkarzem stołecznego klubu i zasili nasze szeregi.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać Mateusza Szwocha. Jest to obecnie jeden z najbardziej pożądanych zawodników na polskim rynku transferowym. Mateusz na pewno będzie dużym wzmocnieniem zespołu i podniesie jakość w drużynie. Tym samym zrealizowaliśmy jeden z ważniejszych celów transferowych - powiedział dyrektor sportowy Wisły Płock Łukasz Masłowski.

Tylko w kończących się rozgrywkach Mateusz wystąpił w 32 ligowych meczach Arki, w których zdobył 10 bramek i zanotował 4 asysty. Dodatkowo, zaliczył sześć występów w Pucharze Polski oraz trzy w barwach Legii.

Większość dotychczasowej kariery zawodnik pochodzący ze Starogardu Gdańskiego spędził w gdyńskiej Arce. W Legii, do której dołączył latem 2014 zanotował z kolei łącznie jedenaście występów i dwukrotnie był wypożyczany właśnie do drużyny z Trójmiasta. W zespole z Gdyni zagrał w sumie w 169 spotkaniach i strzelił w nich 29 bramek. W 2017 roku wywalczył Puchar Polski.

Witamy nowego zawodnika w Płocku i życzymy wielu bramek, asyst oraz sukcesów w niebiesko-biało-niebieskiej koszulce!

 

 

 

FOT. WOJCIECH FIGURSKI / 400mm.pl

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni