Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Mocny akcent na zakończenie 2019 roku!

 

W dniach 4-7 grudnia w Bielcach stawili się zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Rumunii, Uzbekistanu, Kazachstanu, Mołdawii oraz Polski. Wśród nich byli medaliści Mistrzostw Azji, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw poszczególnych krajów. Nasze barwy reprezentował Kacper Cieszkowski, który wystartował w rocznikach 2004-2005 w kategorii wagowej do 63 kg.

- Był to pierwszy start naszego zawodnika na imprezie tak wysokiej rangi. Co więcej, Kacper wałczył z zawodnikami o rok starszymi i w innym wymiarze czasowym, gdyż rundy trwały 2 minuty, a nie półtorej. Dodatkowym wyzwaniem było także pierwsze zbijanie wagi, z 66 do 63 kg. Nie robiliśmy tego do tej pory, ale przygotowujemy się już do kategorii wiekowej 15-16 lat, w której obowiązują inne limity wagowe - powiedział koordynator sekcji bokserskiej Wisły Płock Konrad Kowal. 

Nasz zawodnik na zawodach zajął 3. miejsce zdobywając brązowy medal. - Kacper w walce półfinałowej trafił na reprezentanta Rumunii. Drużyna rumuńska składała się głównie z bardzo doświadczonych kadrowiczów, którzy nie byli łatwymi rywalami. Do finałów zakwalifikowali aż 4 zawodników. Mimo wszystko, nasz zawodnik zawalczył bardzo mądrze. Zabrakło doświadczenia i czasami spokoju, jednakże pamiętajmy, że Kacper ma dopiero 14 lat i ok. 10 stoczonych walk. Jeszcze wszystko przed nim - kontynuował trener Kowal.

Oprócz Kacpra do Mołdawii pojechali także zawodnicy zaprzyjaźnionych warszawskich klubów: Paweł i Jakub Sulęccy z Legionowskiej Akademii Sportów Walki – trener Grzegorz Skrzecz oraz Franciszek Delura z Żoliborskiej Szkoły Boksu – trener Jacek Dymowski.

- Paweł boksował bardzo dobrze i mądrze. W pierwszej walce już w pierwszej rundzie pokonał przed czasem zawodnika gospodarzy. W drugiej walce natomiast na spokojnie wyboksował doświadczonego zawodnika z Rumunii, który w tym roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w kat. 50 kg Tirzomana Eusebiu. Jest to ogromny sukces zawodnika z Polski, który dopiero wkracza w wiek juniora. Jakub i Franek niestety po bardzo wyrównanych pojedynkach ulegli na punkty zawodnikom gospodarzy, czyli Mołdawii - zakończył trener sekcjo bokserskiej naszego klubu.

Wyjazd na turniej odbył się dzięki wsparciu finansowym miasta Płock i współpracy partnerskiej naszych miast Płock – Bielce.

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni