Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

2. liga kobiet: Nieudana pogoń za Medykiem

W meczu 3. kolejki 2. ligi kobiet Wisła Płock uległa na wyjeździe Medykowi II Konin 2:3. Bramki dla Nafciarek zdobyły Aleksandra Synowiec i Maria Garwacka.

Z początku przewagę zbudowały sobie miejscowe, które w pierwszych minutach zmusiły Dorotę Szalińską do interwencji. Gdy akcja przeniosła się na drugą stronę, kąśliwy strzał z ostrego kąta oddała Aleksandra Synowiec, ale tu dobrze spisała się Anna Kowalik. Późnej Synowiec główkowała przy bliższym słupku, ale nie była w stanie włożyć w to uderzenie większej mocy. Pod swoją bramką błąd w wyprowadzeniu popełniły płocczanki, ale Medyczki nie zdołały wykorzystać prezentu. W 19. minucie prawą stroną przedarła się Julia Konieczna, która wycofała piłkę spod linii końcowej do niepilnowanej Pauli Wawrzyniak, a ta mocnym strzałem w samo okienko nie dała Szalińskiej szans na interwencję. Miejscowe próbowały iść za ciosem, ale albo dobrze broniła nasza bramkarka, albo w jednej z sytuacji napastniczka trafiła jedynie w poprzeczkę. Po niemal pół godziny gry świetnym dośrodkowaniem z głębi pola do Synowiec popisała się Maja Zielińska, a płocka Ada Hegerberg po strzale głową doprowadziła do remisu. Po kolejnych dziesięciu minutach dobrze w polu karnym miejsce wywalczyła sobie Paulina Włodarek i uderzeniem przy dalszym słupku ponownie wyprowadziła koninianki na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą ponownie skutecznie interweniowała Szalińska, a po drugiej stronie w poprzeczkę trafiła Maria Garwacka.

W pierwszych minutach drugiej połowy niecelnie z rzutu wolnego przymierzyła Oliwia Marcinkowska. Gospodynie ponownie próbowały zbudować sobie optyczną przewagę, co zaowocowało drugim golem Wawrzyniak, której piłkę do sam na sam z bramkarką wystawiła Włodarek. Później Medyczki uderzały niewiele ponad bramką, a od 73. minuty grały w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Gabrieli Mikuckiej. Od tego momentu Nafciarki próbowały mocniej zaatakować, ale dobrze spisywały się defensorki miejscowych, które do tego wyprowadzały również groźne kontry. Po jednej z nich napastniczka nie wykorzystała sytuacji oko w oko z Szalińską, która później jeszcze raz udanie interweniowała. W 78. minucie po indywidualnej akcji bramkarkę pokonała Maria Garwacka i płocczanki złapały kontakt. Mimo mocnego naporu w końcówce wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Koninie.

- Chciałabym powiedzieć, że mega cieszę się z mojej bramki, bo po pierwsze dostałam idealne dośrodkowanie – takie, które zawsze chciałam dostać. No i po drugie, bramki z główki cieszą mnie podwójnie... No ale jednak przegrałyśmy ten mecz, więc odczucia już trochę inne... Kolejny mecz stwarzamy sobie dogodne sytuacje i kolejny mecz jesteśmy blisko, jednak albo zawodzi skuteczność, albo proste błędy w obronie. Myślę też, że gdzieś brakuje nam takiej sportowej agresji czy walki ciałem w ciało. Mam nadzieję, że dla każdej z nas będzie to wartościowa lekcja, wyciągniemy z niej wnioski i będziemy pracować jeszcze mocniej, żeby wygrywać następne mecze – powiedziała po potyczce z Medykiem napastniczka Nafciarek, Aleksandra Synowiec.

Kolejne spotkanie piłkarki Wisły Płock rozegrają w niedzielę 15 września o 16:00. Tego dnia zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, drużyną Fuks Pułtusk.

Medyk II Konin – Wisła Płock 3:2 (2:1)

1:0 – Paula Wawrzyniak 19’

1:1 – Aleksandra Synowiec 29’

2:1 – Paulina Włodarek 41’

3:1 – Paula Wawrzyniak 57’

3:2 – Maria Garwacka 78’

MED: 22. Anna Kowalik, 6. Andrea Campillo Sanchis, 7. Paulina Włodarek (60’ 23. Wiktoria Popowska), 8. Agata Leszcz, 11. Julia Konieczna, 14. Paulina Kubiak, 15. Margarita Królak, 17. Paula Wawrzyniak, 18. Gabriela Mikucka, 19. Andżelika Świacka, 27. Zofia Cieśla.

WPŁ: 1. Dorota Szalińska, 4. Katarzyna Myszkowska, 7. Klaudia Stradomska (C), 8. Oliwia Marcinkowska (70’ 3. Antonina Sosnowska), 10. Klaudia Łyzińska, 11. Maja Zielińska, 14. Aleksandra Synowiec, 18. Zuzanna Kordalewska (57’ 12. Natalia Marciniak), 19. Maria Garwacka, 22. Oliwia Stasińska (78’ 55. Weronika Paczkowska), 39. Kinga Brzezińska (78’ 17. Wiktoria Albin).

Żółte kartki: Mikucka (x2), Konieczna – Szalińska.