Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA

Stadion im. Kazimierza Górskiego - stadion piłkarski zlokalizowany przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku. Jego wielokrotne modernizacje doprowadziły do stanu obecnego. Dzięki temu obiekt wyposażony jest w:

 • podgrzewaną płytę boiska o wymiarach 105 m x 68 m,
 • sztuczne oświetlenie o mocy 1 800 LUX,
 • nowoczesny ekran LED i stacjonarny monitoring,
 • zaplecze techniczne, telewizyjne, gastronomiczne, sanitarne i parkingowe.


Na trybunach stadionu znajduje się 10 sektorów z 10 978 miejscami siedzącymi, z których obecnie udostępniamy 9 750 (jeden sektor z 1 314 siedziskami przeznaczony jest dla drużyny gości):

 • kryte siedziska z oparciami - 1068,
 • odkryte siedziska z oparciami - 9 910,
 • stanowiska dla prasy - 50 oraz 12 specjalnych boksów (mogą być przekształcone w stanowiska komentatorskie) dla dziennikarzy. Dla radia i telewizji mamy 4 oddzielne kabiny oraz pomieszczenie do konferencji prasowych.

Poza główną areną stadionu, obiekt wyposażony jest także w:

 1. korty tenisowe - 2 z nawierzchnią ziemną oraz 3 ze sztuczną, które są w dyspozycji Integracyjnego Klubu Tenisa,
 2. zaplecze treningowe, na które składają się:
  • dwa boiska trawiaste,
  • jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią,
  • dwa, całoroczne, połączone boiska typu orlik, w okresie zimowym kryte halą pneumatyczną,
 3. zaplecze administracyjno - gospodarcze,
 4. plac parkingowy.

 

HISTORIA OBIEKTU

Stadion im. Kazimierza Górskiego zlokalizowany przy ul. Łukasiewicza 34 w Płocku zbudowały w ciągu pięciu lat Mazowieckie Zakłady Rafineryjno - Petrochemiczne (obecnie PKN ORLEN). Uroczystość otwarcia odbyła się 9 czerwca 1973 roku. Niewiele później - 8 maja 1974 - padł rekord frekwencji, kiedy to nieoficjalny mecz reprezentacji Polski z holenderskim Twente Enschede oglądało według różnych szacunków 26-30 tysięcy widzów.

Minęły dwa lata, a do użytku oddano trybunę krytą z całym zapleczem administracyjnym. Pierwotnie stadion był obiektem wielofunkcyjnym, na którym swoje zawody rozgrywali także szczypiorniści, lekkoatleci oraz przedstawiciele innych dyscyplin zrzeszonych w Wiśle Płock.

W 1991 na płycie naszego obiektu wylądował śmigłowiec z papieżem Janem Pawłem II na pokładzie. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych drewniane ławki zastąpiły plastikowe siedzenia, a dodatkowo zamontowano także elektroniczną tablicę wyników i sztuczne oświetlenie. W 2003 pierwszy oficjalny mecz w Płocku rozegrała z kolei reprezentacja Polski, która 16 listopada mierzyła się z Serbią (4:3). Kilka miesięcy po tym wydarzeniu, podczas meczu Polska – USA (31 marca 2004), naszemu stadionowi nadano imię Kazimierza Górskiego. Poza kadrą narodową i Wisłą Płock przy Ł34 swoje mecze rozgrywała również młodzieżówka, Polonia Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów i w Pucharze UEFA, a trzykrotnie odbyły się mecze o Superpuchar Polski.

W czerwcu 2004 oddane do użytku zostało pierwsze w ekstraklasie boisko ze sztuczną nawierzchnią, a z biegiem lat powstał nowy budynek z szatniami za bramką południową i zamontowano ogrzewanie boiska. W 2007 PKN Orlen S.A. przekazał obiekty Miastu Płock. Na kolejne większe zmiany trzeba było czekać do roku 2014 i budowy boisk krytych halą pneumatyczną. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Tuż przed powrotem do ekstraklasy w 2016 wymieniono tablicę wyników na nowoczesny ekran LED, a już po awansie do elity ruszyły prace związane z budową nowego stadionu.

 

OFICJALNE MECZE REPREZENTACJI POLSKI

16 listopada 2003 – Polska – Serbia i Czarnogóra 4:3

31 marca 2004 – Polska – USA 0:1

 

MECZE WISŁY PŁOCK W EUROPEJSKICH PUCHARACH

28 sierpnia 2003 – Wisła Płock – FK Ventspils 2:2

25 sierpnia 2005 – Wisła Płock – Grasshoppers Zurych 3:2

24 sierpnia 2006 – Wisła Płock – Czornomoreć Odessa 1:1


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni