Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

KĘPASA2024. Pierwsza połowa dla nas, druga dla Polonii

W pierwszy meczu sparingowym rozegranym w czasie obozu przygotowawczego #KEPASA2024 Wisła Płock przegrała z Polonią Warszawa 1:3 (1:0). Bramkę dla Nafciarzy w 19. minucie zdobył Mateusz Lewandowski.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale z czasem to drużyna trenera Misiury była bardziej konkretna w swoich ofensywnych poczynaniach. W 7. minucie po dośrodkowaniu z głębi pola groźnie główkował Łukasz Sekulski, a po chwili, w ostatnim momencie, zablokowane zostało zagranie Davida Niepsuja z bocznego sektora. W 19. minucie Niepsuj miał bardzo dużo czasu, żeby dokładnie zacentrować piłkę wprost na głowę Mateusza Lewandowskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Jakuba Lemanowicza. Z biegiem czasu Polonia zaczęła poczynać sobie odważniej, czego efektem były dwie zablokowane próby z dystansu oraz uderzenie w słupek Nikodem Zawistowskiego w 31. minucie. W odpowiedzi po indywidualnej akcji Macieja Famulaka i jego strzale zza pola karnego futbolówka minimalnie minęła bramkę Mateusza Kuchty. Kolejną sytuacją uratował natomiast Michał Kołodziejski, który wybił piłkę z linii bramkowej po kopnięciu Dominika Kuna. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze dwa nieudane wykończenia stołecznych, którzy w końcówce pierwszej połowy na dłużej przejęli inicjatywę.

Od razu po zmianie stron i wznowieniu gry przed szansą stanął Łukasz Zjawiński, lecz w porę zablokował go Marcus Haglind-Sangre. Po drugiej stronie boiska w 51. minucie kapitalną okazję zmarnował Jesper Westermark, który po odbiorze popędził na bramkę Kuchty, ale przegrał pojedynek sam na sam z warszawskim bramkarzem. W 54. minucie po podaniu Zjawińskiego w znakomitym położeniu znalazł się Xabi Auzmendi, ale Piotr Zieliński do spółki z naszymi obrońcami zażegnali niebezpieczeństwo Niestety dwie minuty później Zieliński wyjmował piłkę z siatki po fenomenalnym uderzeniu z daleka Mateusza Michalskiego. W 65. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Fabiana Hiszpańskiego groźnie główkował testowany Maksymilian Tkocz, ale golkiper rywali był na posterunku. Mniej szczęścia w 68. minucie miał Zieliński, który przepuścił strzał z dalszej odległości Nikity Vasina. W 73. minucie następną sytuację zaprzepaścił Westermark, który, po przytomnym podaniu od Oskara Tomczyka, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, natomiast w 77. minucie kapitalną piłkę od Zjawińskiego na trzecią bramkę "szczupakiem" zamienił Auzmendi. W końcówce mimo szczerych chęci z obu stron brakowało chłodnej głowy i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Drugie spotkanie kontrolne w trakcie obozu przygotowawczego #KĘPASA2024 Nafciarze rozegrają w środę 3 lipca o godzinie 12:00, gdy zmierzą się ze Zniczem Pruszków.

Wisła Płock - Polonia Warszawa 1:3 (1:0)

1:0 - Mateusz Lewandowski 19'

1:1 - Mateusz Michalski 55'

1:2 - Nikita Vasin 68'

1:3 - Xabi Auzmendi 77'

Wisła:

I połowa: Gradecki - Misiak, Edmundsson, Nastić, Pomorski, Niepsuj, Kun, Famulak, Brzozowski, Lewandowski, Sekulski.

II połowa: Zieliński - Szymański, Tkocz (testowany), Haglind-Sangre, Yampol (testowany), Tomczyk, Abdelhamid, Hiszpański, Kukułka, Kocyła, Westermark.

Polonia:

I połowa: Lemanowicz (30' Kuchta) - Cisse, Grudniewski, Kołodziejski, Predenkiewicz, Koton, Wojciechowski, Zawistowski, Bajdur, Kluska, Kobusiński

II połowa: Kuchta - 60' Sandach, Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Hoxhallari, Grzelczak, Piątek, Michalski, Vasin, 70' Falgierski, Auzmendi, Zjawiński.