Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

Pożegnaliśmy IV ligę z przytupem!

Wisła II Płock okazałym zwycięstwem 7:0 nad MKS Piaseczno przypieczętowała awans do III ligi, a na listę strzelców w ostatnim meczu IV ligi mazowieckiej sezonu 2023/2024wpisali się Dawid Zięba, Dawid Krzyżański (x2), Szymon Leśniewski (x2), Bartosz Borowski i Jakub Miarka.

Od początku sobotniego spotkania rozgrywanego na głównej płycie ORLEN Stadionu im. Kazimierza Górskiego to drużyna trenera Nadolskiego dyktowała warunki gry. Praktycznie cała pierwszą połowę Nafciarze spędzili na połowie przeciwnika, co i rusz tworząc sobie niezłe bramkowe okazje. Zaczął w 4. minucie Patryk Leszczyński, którego próba została zablokowana. Trzy minuty później w polu karnym rywali najlepiej odnalazł się Dawid Zięba, który nie miał problemów, żeby pokonać Jakuba Kordela i tym samym otworzył wynik rywalizacji. W kolejnych minutach swoje szanse mieli Dawid Krzyżański, znów Dawid Zięba, Jakub Witek oraz Bartosz Borowski.

W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Aleksandra Pawlaka w poprzeczkę trafił Marcin Więckowski, a w 35. minucie drogę do siatki rywali znalazł Krzyżański. Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie bardzo niecelny strzał oddał Borowski, ale w 41. minucie zdecydowanie lepiej pod bramką MKS-u Piaseczno zachował się Krzyżański, który płaskim uderzeniem po raz kolejny powiększył naszą przewagę. Przewagę, która ani przez chwilę nie podlegała dyskusji, a jedyne, na co było stać przyjezdnych przed przerwą do dwa kontrataki w 21. i 23. minucie, po których zablokowani zostali Gracjan Konopski i Sebastian Folwarski.

Po wznowieniu gry obraz gry nie uległ zmianie, a co więcej już po siedmiu minutach drugiej odsłony na tablicy wyników widniało 5:0. Obie akcje przeprowadził Zięba. Najpierw po jego uderzeniu i rykoszecie z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował Szymon Leśniewski, a następnie Dawid wystawił Borowskiemu futbolówkę do "pustaka", dzięki czemu nie pozostało mu nic innego, jak tylko dołożyć nogę. Warto dodać, że gol strzelony przez 17-letniego napastnika był tym nr 100 drugiego zespołu Wisły w IV lidze mazowieckiej 2023/24. W 58. minucie trochę precyzji zabrakło atakującemu z prawego skrzydła Pawlakowi, a dziesięć minut później, po dograniu Leśniewskiego, przewrotką popisał się Jakub Miarka, który w ten ekwilibrystyczny sposób zaskoczył Kordela! W 79. minucie Miarka szukał uderzenia z dystansu, ale pomylił się o kilkadziesiąt centymetrów, ale już w 81. minucie dokładnym podaniem obsłużył Leśniewskiego, który przypieczętował efektową wygraną!

Wisła II Płock - MKS Piaseczno 7:0 (3:0)

1:0 - Dawid Zięba 7'

2:0 - Dawid Krzyżański 35'

3:0 - Dawid Krzyżański 41'

4:0 - Szymon Leśniewski 50'

5:0 - Bartosz Borowski 52'

6:0 - Jakub Miarka 68'

7:0 - Szymon Leśniewski 82'

Wisła: 1. Oskar Lodziński (46, 12. Filip Kraska) - 2. Grzegorz Wawrzyński (C), 8. Szymon Leśniewski, 14. Marcin Więckowski (46, 18. Łukasz Mościcki), 15. Dawid Zięba (55, 25. Artur Szymański), 19. Bartosz Borowski (55, 26. Kacper Błaszkiewicz), 22. Bartosz Zynek (55, 28. Filip Lodziński), 24. Jakub Witek, 27. Dawid Krzyżański (65, 95. Filip Gryglak), 77. Patryk Leszczyński (55, 20. Jakub Miarka), 89. Aleksander Pawlak.

Piaseczno: 1. Jakub Kordel (84, 12. Kacper Szymański) - 3. Maciej Kurpiel (61, 18. Kamil Szabłowski). 5. Konrad Szkopiński, 11. Kamil Matulka, 14. Hubert Wierucki (75, 9. Mateusz Pająk(, 15. Gracjan Konopski, 19. Adrian Dobies (82, 10. Bartłomiej Maleszyk), 20. Sebastian Folwarski, 21. Michał Janowski (C), 23. Filip Dziełak, 27. Marcin Bykowski (76, 7. Szymon Turczyn).