Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

Trzy pierwsze bramki, trzy punkty dla Nafciarzy

W meczu 9. kolejki Betclic 1. Ligi Wisła Płock pokonała na wyjeździe Stal Stalowa Wola 3:1. Swoje pierwsze bramki dla Nafciarzy zdobyli Przemysław Misiak, Iban Salvador i Krystian Pomorski. Wisła kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Andriasa Edmundssona.

Początek spotkania nie obfitował w sytuacje bramkowe. Stalówka długimi fragmentami oddawała Nafciarzom posiadanie piłki, ale w dokładnych zagraniach kilkukrotnie przeszkadzała nasiąknięta po ulewie murawa. W 9. minucie przed niezłą sytuacją stanął Łukasz Sekulski, który przejął podanie obrońcy do bramkarza, ale mijając golkipera wygonił się za bardzo do boku i trafił tylko w boczną siatkę. Kilka minut później Nafciarze wyprowadzili dobrze zapowiadającą się kontrę, ale w kluczowych momentach najpierw Dominik Kun niedokładnie wystawił piłkę Sekulskiemu, a następnie w dogodnej sytuacji między słupki nie trafił Iban Salvador. Wydawało się jeszcze, że w tej sytuacji faulowany w polu karnym był Jime, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Wreszcie w 17. minucie do siatki trafił nasz zawodnik z numerem 17, czyli Przemysław Misiak, który głową wykończył dośrodkowanie JIme. Już za chwilę mogliśmy liczyć na kolejną podobną bramkę, jednak dogranie Kuna nie znalazło adresata. Po 25. minucie gospodarze zaatakowali nieco odważniej, ale nie zdołali nawet oddać celnego strzału na bramkę Macieja Gostomskiego. Na jedyne uderzenie pokusił się po rzucie wolnym Dominik Jończy, ale to zostało zblokowane przez Nafciarzy na rzut rożny. W 39. minucie do kolejnego dośrodkowania Jime doskoczył Andrias Edmundsson, ale jego uderzeniu zdecydowanie zabrakło siły i Mikołaj Smyłek spokojnie złapał piłkę. Pod koniec regulaminowego czasu pierwszej połowy jeszcze raz celnie główkował Misiak. Wówczas Smyłek obronił strzał z piętnastego metra, natomiast tuż przed zejściem do szatni podanie Sekulskiego szczupakiem wykończył Salvador.

W przerwie nastąpiły dwie zmiany w składzie gospodarzy, którzy starali się rozpocząć drugą połowę mocnym akcentem. Najpierw obok naszej bramki przeleciał groźny strzał z dystansu, a chwilę później w dogodnej sytuacji skiksował Marcel Ruszel. W 55. minucie Stal miała rzut wolny tuż przy narożniku pola karnego. Na strzał zdecydował się kapitan gospodarzy, Jakub Kowalski, ale chybił. Po niemal godzinie gry na boisku zameldowali się Piotr Krawczyk i Dawid Kocyła, którzy zmienili Sekulskiego i Salvadora. I to właśnie ten duet mógł już chwilę później zapisać na swoim koncie konkret – Kocyła posłał prostopadłe podanie do wbiegającego za linię obrony Krawczyka. Napastnik oznaczony numerem 22 wyszedł sam na sam z Mikołajem Smyłkiem, ale tym razem górą okazał się bramkarz, podobnie jak przy dobrym strzale Jime ze stojącej piłki w 67. minucie. Bramkarz gospodarzy obronił też uderzenie Fabiana Hiszpańskiego z 69. minuty, a dobitkę Oskara Tomczyka ofiarnie zablokował Kowalski. W 71. minucie po serii złych podań w wykonaniu naszych zawodników przed polem karnym przeciwnika sfaulował Edmundsson. Początkowo arbiter pokazał Farerowi żółtą kartkę, ale po wideoweryfikacji i kilku minutach oglądania sytuacji na monitorze zmienił decyzję i ukarał go bezpośrednią czerwoną. Stalówka miała z tego rzut wolny i niecelny strzał, a po chwili po drugiej stronie nad poprzeczką uderzył Tomczyk. W końcówce grający w przewadze gospodarze mocno nacisnęli na Nafciarzy, czego efektem była bramka Joao Tavaresa z 88. minuty. Na nic się to jednak zdało, gdyż w 90. minucie po podaniu Kuna jak rasowy napastnik zachował się Krystian Pomorski, który z szesnastu metrów przelobował bramkarza. W siedmiu doliczonych minutach miejscowi walczyli jeszcze o zmianę wyniku, a najlepszą ku temu okazję miał Łukasz Furtak, jednak dobrze interweniował Gostomski. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i trzy punkty pojechały do Płocka.

Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają w piątek 20 września o 20:30. Na ORLEN Stadionie podejmiemy Stal Rzeszów.

Stal Stalowa Wola – Wisła Płock 1:3 (0:2)

0:1 – Przemysław Misiak 17’

0:2 Iban Salvador 45’+2

1:2 – Joao Tavares 88’

1:3 – Krystian Pomorski 90’

STW: 33. Mikołaj Smyłek, 4. Łukasz Furtak, 8. Łukasz Soszyński, 21. Michał Mydlarz (46' 7. Jakub Górski), 24. Damian Urban (63' 2. Bartłomiej Kukłowicz), 26. Patryk Zaucha, 27. Dominik Jończy (64' 22. Jakub Banach), 29. Marcel Ruszel (81' 11. Sebastian Strózik), 77. Kacper Chełmecki (46' 20. Bartosz Pioterczak), 87. Jakub Kowalski (C), 97. Joao Tavares.

WPŁ: 33. Maciej Gostomski, 8. Dani Pacheco, 14. Dominik Kun, 16. Fabian Hiszpański (75' 77. Jakub Szymański), 17. Przemysław Misiak, 18. Jorge Jimenez (81' 6. Krystian Pomorski), 19. Andrias Edmundsson, 20. Łukasz Sekulski (C) (58' 22. Piotr Krawczyk), 37. Oskar Tomczyk, 44. Marcus Haglind-Sangre, 66. Iban Salvador (58' 9. Dawid Kocyła).

Żółte kartki: Haglind-Sangre, Pacheco.