Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.


Wisła Płock w League of Legends

Niemal miesiąc temu sekcja esportowa naszego klubu ogłosiła plany co do gry League of Legends. Zgłosiło się do nas ponad 300 osób, których dokonania szczegółowo analizowaliśmy. Finalnie przetestowaliśmy ponad 25 osób, a dziś 7 z nich podpisało kontrakty. 

Wybór zawodników był niesamowicie trudny, a chcąc wziąć udział w najważniejszych ligach w Polsce musieliśmy działać pod presją czasu. Nie wykluczamy, że w przyszłości mogą nastąpić jeszcze zmiany, ale na tę chwilę warto ogłosić, że już w najbliższą sobotę od godziny 14:00 będziecie mogli nas oglądać w zamkniętych kwalifikacjach do Polskiej Ligi Esportowej.

W League of Legends naprzeciw siebie stają 5-osobowe zespoły. W naszym przypadku prezentujemy tzw. “6man roster” oraz jednego rezerwowego. Dwóch równorzędnych zawodników w roli “AD Carry” będzie występować wymiennie zależnie od dyspozycji.

Wisła Płock eSports League of Legends:
Miłosz "Raven" Domagalski (TOP)    
Patryk "Bolszak" Jażdzewski (JNG)
Marcin "bucu" Świech (MID)
Dominik "Aven" Stępień (ADC)
Konrad "elegy" Wilk (ADC)    
Bartek "Dzondzy" Królak (SUP)

W drużynie na pozycji rezerwowego na “midzie” jest również płocczanin Wiktor "Maliniak" Malinowski, który ma podnosić swoje umiejętności, korzystając z możliwości treningu ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Sztab naszej drużyny tworzą również płocczanie - trenerem został Krzysztof “Bakuażan” Chęciński, a menedżerem Michał “michu” Turbaczewski.

Trzon Wisła Płock eSports stanowią zawodnicy wcześniej występujący w drużynie o nazwie “Team DPD”, stąd nasza obecność od razu w zamkniętych kwalifikacjach Polskiej Ligi Esportowej. Na tą chwilę możemy również ogłosić, że pod nazwą Wisła Płock wystąpimy w ćwierćfinale ESL Mistrzostw Polski. W tym przypadku jednak nie możemy dokonać zmian w składzie i będziemy występować z Konradem “itzRenifer” Potępą, którego nowa organizacja R6T wyraziła na to zgodę, za co serdecznie dziękujemy.
 

ZOBACZ TAKŻE:


Właściciel

Sponsor strategiczny

Sponsorzy główni