Logotyp Wisła Płocka S.A.
Oficjalna strona internetowa
WISŁY PŁOCK S.A.

Wypożyczeni: Lewandowski z hat-trickiem przeciwko Zniczowi Pruszków

Trzy gole Lewandowskiego, dające zwycięstwo Chrobremu Głogów, występy Korpowskiego, Kraski i Grzegórskiego. Oto jak spisali się nasi wypożyczeni zawodnicy w miniony weekend.

Mateusz Lewandowski zaczął od wysokiego „C” swoją przygodę z Chrobrym Głogów. Świeżo wypożyczony napastnik już w swoim pierwszym meczu znalazł się w wyjściowym składzie i postanowił wejść do niego razem z drzwiami. Najpierw w przeciągu trzynastu minut zdobył dwie bramki, a chwilę po przerwie skompletował hat-tricka, dzięki czemu Chrobry Głogów ograł Znicz Pruszków 3:2, przerywając passę siedmiu meczów bez wygranej.

Pozostajemy w 1. Lidze, w której inny z naszych wypożyczonych zawodników otrzymał szansę na grę. Chodzi o Sebastiana Strózika (Stal Stalowa Wola), który wszedł w 81. minucie meczu z Wisłą Płock. Napastnik „Stalówki” nie zmienił jednak oblicza spotkania i musiał uznać wyższość swojej macierzystej drużyny, zwyciężającej w tej potyczce 3:1.

Wypożyczony do ŁKS-u Łódź Aleksander Pawlak przesiedział całe mecze z Pogonią Siedlce i Wisłą Kraków na ławce rezerwowych.

Przenosimy się teraz do IV ligi, gdzie trzech wypożyczonych zawodników zaliczyło występy. Miłosz Korpowski (Wisła Dobrzyń nad Wisłą), i Filip Kraska (Tłuchowia Tłuchowo) rozegrali 90 minut w swoich drużynach i obaj zremisowali. Ten pierwszy 0:0 z Łokietkiem Brześć Kujawski, a drugi 1:1 z Notecią Łabiszyn. Więcej szczęścia miał za to Bartłomiej Grzegórski, którego Kujawiak Kowal ograł 5:2 Polonię Bydgoszcz. Nasz wypożyczony zawodnik wyszedł w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 89. minucie spotkania.

W grupie pierwszej V ligi dla Delty Słupno Bartłomiej Luśniewski rozegrał cały mecz z KS-em Łomianki. Jego zespół musiał jednak uznać wyższość rywali, ulegając aż 0:4. Wypożyczony do Kasztelana Sierpc Szymon Wadas również rozegrał cały mecz i wraz z drużyną pokonał MZKS Bug Wyszków 1:0. Na wspomnianym szczeblu rozgrywkowym grają również zawodnicy z SSM Wisły Płock - Jakub Sawicki oraz Mikołaj Zieliński (Mazur Gostynin). W swoim ostatnim meczu ulegli oni MLKS Nadnarwiance 0:4, a na boisku 90 minut spędził Jakub Sawicki. Ten drugi nie znalazł się niestety w kadrze meczowej.

PKO BP Ekstraklasa:

Jakub Burek (Cracovia) - poza kadrą na mecz z Pogonią Szczecin

Betclic 1. Liga:

Mateusz Lewandowski (Chrobry Głogów) - 64 minuty i trzy gole ze Zniczem Pruszków (3:2)

Sebastian Strózik (Stal Stalowa Wola) - 9 minut z Wisłą Płock (1:3)

Aleksander Pawlak (ŁKS Łódź) - cały mecz na ławce z Pogonią Siedlce (2:0) i Wisłą Kraków (3:1)